Pasterze XXI wieku prowadzą owieczki na rzeź.

Screenshot 2021-07-08 at 21-24-30 Edytuj wpis ‹ forumdlazycia lifeStyl — WordPress comKardynał Nycz apeluje do proboszczów ws. szczepień. „To obowiązek Kościoła”

Kardynał Kazimierz Nycz zaapelował do proboszczów, by zachęcali wiernych do szczepień. Wcześniej na potrzebę większego zaangażowania Kościoła w promocję szczepień zwracał uwagę minister zdrowia Adam Niedzielski.

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności” – napisał w oświadczeniu skierowanym do proboszczów kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Ministerstwo Zdrowia liczy, że głos Kościoła stanie się impulsem dla społeczeństwa.

O pomoc w promocji szczepień do kard. Nycza zwrócił się także wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Kardynał Nycz zaapelował do proboszczów archidiecezji warszawskiej, by zachęcali wiernych do szczepień przeciwko koronawirusowi. Jak zaznaczył, prośba o namawianie do szczepień jest słuszna i poważna, bo wiąże się z odpowiedzialnością za

   – „zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania”. „Sam nawiązałem d    o tego w kazaniu na Boże Ciało, bo uważam, że to jest obowiązek Kościoła” – stwierdził. 

   „Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień”– napisał.

   „Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją” – dodał.

Za zaangażowanie kardynała podziękował minister zdrowia Adam Niedzielski. „Dziękuję za wsparcie akcji #SzczepimySię” – napisał minister na Twitterze.  

Głos Kościoła impulsem do szczepień?

   – W przypadku zwiększenia liczby osób chętnych do szczepień przeciw COVID-19 potrzeby jest nowy impuls. Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Minister mówił też, że planuje spotkanie z przedstawicielami Kościoła. 

    – Będę chciał porozmawiać, pokazać, że praca organiczna na poziomie każdej parafii, każdego księdza jest w stanie przekonać ludzi, którzy szanują autorytet Kościoła. Będę proponować, żeby na tym poziomie najniższym takie działania były podejmowane – mówił Niedzielski. 

Niedzielski zaznaczył, że w Kościele katolickim widzi bardzo zróżnicowane postawy względem szczepień.

    – Są oczywiście postawy, które to negują, ale wydaje mi się, że punktem odniesienia powinien być papież Franciszek i jego interpretacja. Podejście, które jest jednoznacznie pozytywne dla szczepień, które pokazuje, że to jest pewien gest, który wykonujemy, aby chronić naszych bliźnich – stwierdził.

Wcześniej wsparcie dla akcji szczepień wyraził bp Jerzy Samiec, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, zrzeszającej Kościoły: Chrześcijan Baptystów, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Metodystyczny, Ewangelicko-Reformowany, Polskokatolicki, Prawosławny i Starokatolicki Mariawitów.

Kampania szczepień przeciwko Covid-19 w Stolicy Apostolskiej rozpoczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych osób znalazł się papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, o czym 14 stycznia poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

***


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-06/kardynal-nycz-apeluje-do-proboszczow-ws-szczepien/

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27296359,kardynal-nycz-apeluje-do-proboszczow-ws-szczepien-to-obowiazek.html

3 odpowiedzi na “Pasterze XXI wieku prowadzą owieczki na rzeź.”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.