Oświadczenie Ambasady Izraela

E4q6NHXWQAgytIL

Kliknijj w obraz, aby powiększyć
Ambasada Izraela @IsraelinPoland

Post scriptum:

Sejm przegłosował projekt ustawy, która ma zablokować roszczenia do upaństwowionego majątku. Ambasada Izraela oburzona

Wczoraj,  23 czerwca 2021, Sejm przyjął ustawę, która kończy z dziką reprywatyzacją, która blokuje zgłaszanie kolejnych roszczeń, w tym do tzw. mienia bezspadkowego. Ambasada Izraela protestuje…

W przyjętej nowelizacji ustawy określono, iż okres przedawnienia wobec decyzji administracyjnych wydawanych z naruszeniem prawa wynosi 30 lat. De facto uniemożliwi to dochodzenie roszczeń dotyczących decyzji wywłaszczeniowych władz komunistycznych. Dotychczas w przypadku stwierdzenia sprzeczności takiej decyzji z porządkiem prawnym dawny właściciel lub jego spadkobierca mógł ubiegać się o zwrot mienia lub wystąpić o odszkodowanie.

Nowelizacja Kodeksu Postępowania Administracyjnego pozwoli Państwu Polskiemu uniknąć wielomiliardowych, bezpodstawnych roszczeń wysuwanych za pośrednictwem amerykańskim przez Żydów.

W trakcie prac nad projektem ustawy dopisano zapisy, iż nie stwierdza się nieważności decyzji, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne. Z kolei jeżeli od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji upłynęło trzydzieści lat, nie wszczyna się postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji.

Ambasada Izraela wydała w związku z tym oświadczenie j.w.

___

Sejm przegłosował projekt ustawy, która ma zablokować roszczenia do upaństwowionego majątku. Ambasada Izraela oburzona

***

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.