Arogancki amerykański dyplomata pisze do marszałek Witek

aliu_bix-1-347x433 333Amerykański dyplomata chce wpłynąć na pracę nad regulacjami dotyczącymi reprywatyzacji? Takie wnioski płyną z listu, który napisał do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Charge d’affairs ambasady USA w Polsce Bix Aliu skierował do polskiej marszałek Sejmu list zawierający zdumiewające oczekiwanie. Sprawę opisuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Pragnę wyrazić głębokie zaniepokojenie w sprawie ustawy, która – jeśli zostanie przyjęta – spowoduje nieodwracalne straty dla Ocalonych z Holokaustu i ich rodzin. [No i mamy jasność, czyim ambasadorem jest Aliu – admin]

Rozumiemy, że projekt ustawy efektywnie uniemożliwi odzyskanie lub kompensację za utracone mienie w okresie Zagłady i komunizmu. W takim wypadku zarówno Żydzi jak i ci którzy nie są pochodzenia żydowskiego nie otrzymają nic” – pisze Aliu.

DGP skontaktowało się z polskimi źródłami dyplomatycznymi.

– List każde zadać sobie pytanie, czy panu charge d’affiares zależy na stosunkach z Polską czy też wyłącznie na własnym rozgłosie – zauważa jeden z rozmówców. Jak podkreśla, dyplomata niskiej rangi, jakim jest charge d’affaires, nie powinien sobie pozwalać na ingerencję w proces legislacyjny państwa, w którym urzęduje.
[Tego nie wolno robić dyplomacie ŻADNEJ rangi – admin]

Drugi rozmówca wskazuje z kolei, że Aliu rozpoczął w ten sposób kampanię przeciw ustawie reprywatyzacyjnej, nad którą pracuje obecnie Sejm

– List to dopiero początek – przewiduje. – Temat reprywatyzacji ma znacznie większy potencjał niż kwestie ideologiczne i różnice między polską prawicą a nową demokratyczną administracją w USA. Może to realnie zaszkodzić stosunkom z Waszyngtonem – ocenia.

Rozmówca DGP zwraca uwagę, że list wypływa właśnie teraz, tuż przed prawdopodobnym uchwaleniem projektu ustawy reprywatyzacyjnej przez Sejm. – Ciekawe też, że dyplomacja amerykańska łączy holokaust z działaniami władz komunistycznych – dodaje.

_________________

/dorzeczy.pl/
https://www.magnapolonia.org

Polska jest kundlem, którego każdy, nawet parobek, może bezkarnie kopnąć. Co zupełnie polactwu nie przeszkadza, a perspektywa, że ktoś mógłby przestać je kopać – wydaje się przerażająca.
Admin – Marucha

Za; https://marucha.wordpress.com/2021/06/21/arogancki-amerykanski-dyplomata-pisze-do-marszalek-witek/

Jedna odpowiedź na “Arogancki amerykański dyplomata pisze do marszałek Witek”

  1. Polska powinna starać się odwrócić bezprawie prywatyzacyjne dokonane w pierwszym okresie transformacji. To wówczas przy okazji nadań dla Kościoła przekazano Żydom ok. 7 mld zł, i to dało asumpt do wysunięcia przez to środowisko kolejnych roszczeń.
    Odpowiada za to Mazowiecki, Glemp, Ambroziak ale i Wałęsa i całe środowisko pseudosolidarnościowe realizujące zewnętrzne wytyczne.
    https://www.polskawlesie.pl/panstwo/niekonczaca-sie-historia-restytucja-czy-jow

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: