Niezaszczepiony – wykluczony – wytyczne bielsko-bialskiej parafii

(Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

Parafia św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach postanowiła wyjść przed szereg i wprowadzić własne zasady sanitarne. Tak oto lepiej traktowane będą osoby zaszczepione. Ci, bowiem, którzy nie przyjęli przeciwkowidowej dawki, muszą się liczyć z ograniczeniami. Ba! Sugeruje się im nawet pozostanie w domach.

To co znalazło się w ogłoszeniach parafialnych na niedzielę 6 czerwca 2021 roku niejednego wprawia w osłupienie. Otóż osoby niezaszczepione muszą się liczyć z ograniczoną możliwością uczestniczenia w spotkaniu grupy parafialnej. Sugeruje się im nawet pozostanie w domach. Jeśli zaś idzie o miejsca w kościele podczas Mszy św., to – jak się wydaje – przyjęto zasadę, że zaszczepieni nie liczą się do limitów, a przynajmniej traktowani są jak rodziny.

Oczywiście w ogłoszeniach pada propozycja uczestniczenia we Mszach św., na których frekwencja jest niższa. Zgodnie z rządowymi wytycznymi wyznaczono też miejsca, które mogą zajmować wierni. I tu zaczynają się nieprzyjemności. Bowiem włodarz parafii wyraźnie zaznaczył, że jeśli wszystkie miejsca są zajęte, trzeba opuścić kościół.

Dalsza lektura ogłoszeń, to już segregacja sanitarna w praktyce. Bowiem wskazówki mówią, że „jedno oznaczone miejsce może też zająć cała rodzina, a także osoby zaszczepione”. A to tylko przygrywka. Bo na zapowiadane spotkanie „członków i sympatyków Caritasu Parafii” w Domu Parafialnym, proboszcz zaprosił osoby zaszczepione. „Niezaszczepieni niech pozostaną w domu” – dodano jakby dla pewności, że to co czytamy dzieje się w rzeczywistości.

Sprawę w mediach społecznościowych ostro skomentował Marek Miśko, wskazując, że jeśli tego rodzaju polityka będzie akceptowana i utrzymywana w parafiach, to dojdziemy do absurdalnego momentu, w którym sakramenty będą dostępne tylko dla zaszczepionych. Miśko zapytał też, czy właśnie to co dzieje się w bielsko-bialskiej parafii na myśli miał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, mówiąc „najważniejsze, by ludzie wrócili do kościołów”.

_____

Źródło: pch24

Jedna odpowiedź na “Niezaszczepiony – wykluczony – wytyczne bielsko-bialskiej parafii”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.