Jim Caviezel do młodych: Każdy umrze. Nie każdy żyje naprawdę!

FOCUS Catholic – Youtube

im Caviezel przygotowywał się do promocji kolejnego filmu ściśle związanego z wiarą – „Paweł, Apostoł Chrystusa”. Wciela się w nim w postać Łukasza Apostoła. W ramach akcji promocyjnej wziął udział w konferencji skierowanej do studentów amerykańskich uniwersytetów katolickich (FOCUS).

Jedno z najważniejszych katolickich wystąpień XXI wieku

– „Każdy człowiek umrze. Nie każdy człowiek naprawdę żyje (…). Przyłącz się do św. Michała i do wszystkich aniołów i wyślij Lucyfera z powrotem do piekła” – Jim Caviezel wezwał młodych do świętości.

Jim Caviezel o świętości

Najprawdopodobniej studenci oczekiwali dyskusji poświęconej filmowi. Zamiast tego otrzymali fenomenalne i wstrząsające wezwanie do działania.

Na widok życzliwej twarzy Caviezela tłum młodzieży oszalał z entuzjazmu. Wydawało się, że nie uda się takiej ekscytacji opanować. Jednak aktor delikatnie wzniósł palec ku górze i w sali zapanowała idealna cisza. Wówczas Caviezel cichutkim głosem rozpoczął wystąpienie:

Imię Szaweł znaczy „wielki”. Imię Paweł znaczy „mały”. Kręcąc ten film nauczyłem się zamieniać tę litery tak, byśmy stawali się wielcy w oczach Boga. Ale to wymaga od nas bycia małymi, jeśli chcemy być wielcy. To jest droga świętych. To jest droga świętego – tak Szaweł przemienił się w świętego Pawła.

Caviezel o pracy nad „Pasją” 

 

     Następnie Caviezel mówił o powołaniu i o tym, jak człowiek ma się otwierać, by usłyszeć wezwanie. Opowiedział też, jak odkrył, że chce być aktorem, o stresującej pracy przy filmie „Hrabia Monte Christo” i o wyzwaniach, jakim musiał sprostać, grając Jezusa w „Pasji”:

     Gdy wisiałem tam na krzyżu, zrozumiałem, że w Jego cierpieniu jest nasze zbawienie. Pamiętaj, sługa nie jest większy od swego pana. Każdy z nas musi nieść swój krzyż. Nasza wiara, wolność mają swoją cenę. Byłem dosłownie ubiczowany, chłostany, ukrzyżowany, porażony piorunem…

Aktor opowiedział też o pewnym incydencie podczas kręcenia „Pasji”. Gdy był złożony pod krzyżem, ktoś pociągnął go w złą stronę i zwichnął mu bark. Caviezel dodał, że gdyby produkcja była realizowana w studiu, nie uzyskano by tak autentycznych obrazów. „Cierpienie stworzyło moją grę, tak jak tworzy nasze życie” – oświadczył aktor.

Caviezel: Wyślij Lucyfera do piekła!

Caviezel z gorliwością kontynuował: „Było wiele bólu i cierpienia przed zmartwychwstaniem. Twoja droga nie będzie inna. Dlatego obejmij swój krzyż i biegnij do celu. Wejdź do pogańskiego świata i wyznaj publicznie swą wiarę. Świat potrzebuje dumnych wojowników, ożywionych wiarą. Wojowników takich jak św. Paweł czy św. Łukasz, którzy ryzykują dobre imię i reputację, by nieść w świat wiarę, miłość do Jezusa”.

Aktor podsumował wystąpienie, cytując mowę sprzed bitwy z filmu „Braveheart. Waleczne Serce”. William Wallace zwraca się w niej do swego wojska. Caviezel w podobny sposób zwrócił się do młodych:

   Każdy człowiek umrze. Nie każdy człowiek naprawdę żyje. Ty, ty i ty. Wszyscy, moi przyjaciele, musimy walczyć o wolność i żyć. Na Boga, musimy żyć! I wraz z Duchem Świętym (jako tarczą) i Chrystusem  (jako szpadą) przyłącz się do św. Michała i do wszystkich aniołów i wyślij Lucyfera oraz wszystkich jego kumpli z powrotem do piekła.

***

https://pl.aleteia.org/2021/04/16/jim-caviezel-do-mlodych-kazdy-umrze-nie-kazdy-naprawde-zyje-jedno-z-najwazniejszych-katolickich-wystapien-xxi-wieku/

Zobacz więcei >>> Jim Caviezel

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: