Obwinianie Rzymian i Piłata za zabicie Jezusa

__________________________________________

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie screenshot_2021-04-01-michael-hoffman-na-twitterze.png
Talmud w Sanhedrynie 43a, w którym stwierdza się, że Rzymianie byli przychylni Jezusowi i nie chcieli go stracić. (Fragment) screen za @HoffmanMichael
W wielu współczesnych kościołach Rzymianie i Poncjusz Piłat są kozłami ofiarnymi za zabicie Jezusa. Tej dezinformacji przeczy sam Talmud w Sanhedrynie 43a, w którym stwierdza się, że Rzymianie byli przychylni Jezusowi i nie chcieli go stracić.
__________________________________________
***
 

Rzymianie i Poncjusz Piłat kozłem ofiarnym za zabicie Jezusa

 

Michael Hoffman
 
Tłumaczenie: M.Jasińska
 
 
W okolicach Wielkanocy media zwykle publikują zniesławiające Jezusa wiadomości. Osiem lat temu New York Times wymyślił właśnie takie bluźniercze zniesławienie, chociaż zostało zapoczątkowane nie podczas Wielkiego Postu, ale tydzień przed Jom Kippur, 18 września 2012 roku. ”.
 
W okolicach Wielkanocy media zwykle publikują zniesławiające Jezusa wiadomości. Osiem lat temu New York Times wymyślił właśnie takie bluźniercze zniesławienie, chociaż zostało zapoczątkowane nie podczas Wielkiego Postu, ale tydzień przed Jom Kippur, 18 września 2012 r. Nagłówek brzmiał: „Wyblakły kawałek papirusu odnosi się do żony Jezusa ”.
 
W 2014 roku, gdy zbliżał się Wielki Piątek, 10 kwietnia tego roku Times powtórzył plugawe bzdury „Jezusa-miał-żonę” z nowej perspektywy: „Papirus odnoszący się do żony Jezusa jest najprawdopodobniej starożytny”. Wydawało się, że historia (przynajmniej w naszej opinii) miała obrazić naszego Pana i Jego naśladowców w najświętszej dla chrześcijan porze roku, „Wielkim Tygodniu”. Ta podobna do Talmudu oszczercza publikacja, wspierana przez „naukowców”, okazała się później tandetną akademicką mistyfikacją.
 
Podobnie, jak prawie co roku w okolicach Wielkiego Piątku, poprzednie ceremonialne oczernianie, pojawia się zamieszanie w związku ze śmiercią Jezusa, zwykle wywoływane przez ogólnokrajowego, białego, liberalnego publicystę „chrześcijańskiego”, który obwinia Rzymian i Poncjusza za ukrzyżowanie naszego Pana. Piłat. Zgodnie z tym stwierdzeniem, żydowscy przywódcy 33 roku n.e. bardziej byli ofiarą [cudzych] grzechów niż grzesznikami.
 
Wśród fałszerzy po prawej stronie są dwaj luminarze na ersatz białego firmamentu „konserwatywnego”:
 
 
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie oreilly-1.jpg
 
Former Fox News talk show host Bill O’Reilly promotes the manifestly ridiculous Romans-are-to-blame-for the-Crucifixion imposture in his book, The Last Days of Jesus.
 
 
Były gospodarz talk-show Fox News, Bill O’Reilly, promuje w swojej książce The Last Days of Jesus, że Rzymianie są winni oszustwa na Ukrzyżowaniu.
 
 
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie nap.jpg
 
 

Nie jest sam. W Wielki Czwartek (17 kwietnia) 2014, Andrew P. Napolitano, lepiej znany jako „Judge Napolitano”, powszechnie podziwiana postać wśród „konserwatystów”, na stronie internetowej Lew Rockwell (LewRockwell.com), zamieścił kolumnę, w której miał bezczelność powiedzieć:

„W pierwszy Wielki Piątek Rzymianie dokonali egzekucji na Jezusie, ponieważ byli przekonani, że Syn Boży, mógłby wywołać przeciwko nim rewolucję … obawiali się rewolucji, która zakłóciłaby ich światową potęgę, więc skazali GO na śmierć przez ukrzyżowanie ”. 

Faryzeusze nie są nigdzie wspomniani w publikacji pana Napolitano o tym, kto jest odpowiedzialny za ukrzyżowanie Jezusa.

Twierdzenie, że Rzymianie ponoszą lwią część odpowiedzialności, jest wymyślonym argumentem, który służy uspokojeniu władzy rabinicznej i syjonistycznej na ziemi.

Fakt, że Jezus pochwalał rzymskiego oficera ponad wszystkich w Izraelu (Mt 8: 5-13) i że rzymski administrator Piłat pilnie starał się ocalić życie Chrystusa, nazywając go człowiekiem sprawiedliwym oraz w efekcie grożący mu tłum Żydów, jest spłukiwany w otwór pamięci.

Historyczne chrześcijaństwo, wierne narracji Ewangelii, miało zupełnie inny pogląd na Poncjusza Piłata. Francis Turretin (1623-1687), był wybitnym profesorem teologii i autorem trzytomowego studium Magisterium Institutes of Elenctic Theology (wznowionego dopiero w 1994 roku). W tomie II, s. 489-490, dr Turretin napisał:

„… Królestwo Chrystusa… jest kierowane w sposób duchowy, nie uznaje innych zaszczytów i środków poza prawością, świętością, pokojem sumienia, zbawieniem i życiem wiecznym; nie ma innych broni niż Słowo i Duch; nie ma innych fortyfikacji poza ochroną Boga. Piłat to rozumiał.

„On (Piłat) wyraźnie dostrzegł, że z jego strony (królestwa Chrystusa) nie mogą powstać żadne uprzedzenia wobec imperium Cezara; w przeciwnym razie nie tylko zgodziłby się z oskarżeniem Żydów zarzucających Chrystusowi bunt przeciwko Cezarowi, ale byłby pierwszym, który pomyślałby o usunięciu Go z drogi. Jednak odrzuciwszy to oskarżenie Żydów i (przyjął) własne wyznanie Chrystusa dotyczące Jego królewskiego urzędu, on (Piłat) ogłasza Go sprawiedliwym i niewinnym i pragnie, aby został oczyszczony z potępienia (Wiedział bowiem, że przez zawiść Go wydali.  Mateusz 27:18)… ”

Dezinformacja, która czyni z Rzymian głównych złoczyńców, jest również podważana przez sam Talmud babiloński w Sanhedrynie 43a, gdzie jest powiedziane, że Rzymianie byli przychylni Jezusowi i nie chcieli go stracić:

Raczej musi być tak, że sprawa przeciwko Jezusowi była inna, ponieważ miał on bliskie powiązania z nieżydowskimi władzami, a te władze były zainteresowane jego uniewinnieniem”.

– The Steinsaltz Talmud, tom 17, s. 159

Random House, 1998

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ex5drr2viaidmrt.jpeg

O czym można dyskutować?

Mamy Słowo Boże w 1 Liście do Tesaloniczan 2: 14-15: „… Żydów, którzy zabili Pana Jezusa i swoich własnych proroków i nas prześladowali; i nie podobają się Bogu i są przeciwni wszystkim ludziom ”.

Mamy to jednoznaczne stwierdzenie. Ten fragment Pisma Świętego został napisany przez apostoła Pawła nie wzbudza  jakichkolwiek zastrzeżeń.

To samo dotyczy tutaj:

„Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, wsławił Sługę swego Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić…”  Dz. Ap. 3: 13-15. 

W Ewangelii Mateusza 27:25 nie znajdziemy żadnych zastrzeżeń ani cienia dwuznaczności: „Wtedy cały lud odpowiedział, mówiąc: Krew Jego na nas i na dzieci nasze”.

To są Słowa Nowego Testamentu, o których autor Ostatnich dni Jezusa nie ma nic do powiedzenia.

Twardziel O’Reilly powiedział United Press International (UPI) 10 kwietnia 2014 r . mówi: „… Dzieci w szkołach publicznych powinny uczyć się o chrześcijaństwie, jeśli są dziećmi amerykańskimi. Jeśli im się to nie podoba, to szkoda ”

Wow, co za człowiek. Jedno pytanie: którego Chrystusa O’Reilly przedstawia w swojej historii, Chrystusa Ewangelii czy Chrystusa fałszerzy?

Najbardziej autorytatywnym rabinem w zachodnim świecie judaistycznym jest Mojżesz Majmonides, „Rambam”. Jest czczony w elitarnych mediach i środowisku akademickim, chociaż niewielu jego gojowskich entuzjastów zadało sobie trud odkrycia, czego tak naprawdę nauczał. Z przykrością informujemy, że Majmonides był bezwstydnym nienawidzącym Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę, że nie mamy używać tych słów; że są politycznie niepoprawne i „obraźliwe”. Dzięki łasce Bożej nie boimy się mówić prawdy, a w przypadku Majmonidesa jest to prawda. W swoim wielkim dziele, Mishneh Torah, rabin Majmonides napisał: „Chrześcijanie są czcicielami bożków” (Avodah Zara 9: 4).

„Czciciele bożków” (prawdziwi chrześcijanie) podlegają egzekucji zgodnie z Prawami Noego promowanymi przez każdego amerykańskiego prezydenta od Ronalda Reagana, w rubryce „Dzień Edukacji w USA”.

Rabin Majmonides stwierdził, że Jezus został zabity „przez sąd”, co jest odniesieniem do sądu rabinicznego: „Jeszu Chrześcijanin, który wyobrażał sobie, że jest mesjaszem i został zabity przez sąd ...”
(Rabbi Moses Maimonides, Mishneh Torah: Laws of Król 11: 4).

Majmonides powtarza halachę (prawo rabiniczne) dotyczące egzekucji Jezusa, jak wyszczególniono w Talmudzie babilońskim w Sanhderin 43A

Maimonides is echoing the halacha (rabbinic law) concerning the execution of Jesus as detailed in the Babylonian Talmud in Sanhderin 43A.

Nigdzie Mojżesz Majmonides, najwyższy autorytet halachiczny dla zachodnich judaistów, nie obwinia Rzymian, tak jak papieże Benedykt XVI i Franciszek, a także amerykańscy konserwatyści i liberałowie.

Istnieją dosłownie tysiące „konserwatywnych” przywódców, takich jak papieże Rzymu, O’Reilly, Napolitano, Pence, Pompeo oraz telewizyjni i radiowi „ewangelicy”, którzy pomniejszają rolę ortodoksyjnego judaizmu faryzejskiego w zabiciu Syna Bożego, przerzucając ciężar na Rzymian i Piłata, aby uzyskać przychylność tych, którzy wywierają niepohamowany wpływ na korporacyjne media.

Ponieważ wszyscy jesteśmy grzesznikami, prawdą jest, że w pewnym sensie wszyscy jesteśmy rzeczywiście winni ukrzyżowania Jezusa. Ale jest też historycznym, biblijnym faktem, że faryzejscy przywódcy Żydów, którzy byli protoplastami ortodoksyjnego judaizmu i jego najświętszej księgi, Talmudu Babilońskiego, byli bezpośrednio odpowiedzialni za zabicie Go. Jezus powiedział: „Musi przyjść grzech, ale biada tym, przez których przychodzi” (Łk 17: 1).

Śmiałe nauczanie tych zakazanych prawd jest niezbędnym antidotum na dominujące błędy naszych czasów.

***

Copyright©2021 by Michael Hoffman

Tłumaczenie: M.Jasińska

Cytaty z biblijne Biblia Tysiąclecia

Za;  https://revisionistreview.blogspot.com/2019/04/blaming-romans-and-pilate-for-killing.html

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: