Miłość … (Mk 12, 28b-34)

Piątek,
12 marca 2021 

Ostra BramaWidok z Kaplicy Ostrobramskiej / © L24.lt (Fot. Marlena Paszkowska)

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Jeden z nauczycieli Pisma, widząc, że Jezus dobrze odpowiedział saduceuszom, zapytał Go: „Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?”. Jezus rzekł: „Pierwsze jest: «Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, jest Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, swego Boga, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą». Drugie jest to: «Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego». Nie ma innego przykazania większego od tych”. Powiedział do Niego nauczyciel Pisma: „Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo jeden jest i poza Nim nie ma innego. Miłować Go całym sercem, całym rozumem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego o wiele więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary”. Jezus, widząc, że rozsądnie odpowiedział, rzekł do niego: „Niedaleko jesteś od królestwa Bożego”. I odtąd nikt już nie odważył się Go pytać.

Miłość

Najważniejsze jest: „Będziesz miłował Pana, swego Boga, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. To znaczy całkowicie, czyli postawisz Boga w centrum swojego życia, zaufasz Mu do końca, uwierzysz, że chce twojego dobra, i oddasz Mu całe swoje życie, bez żadnych zastrzeżeń. I zawsze będziesz Mu wierny. Credo wraz z przykazaniem miłości tworzy fundament życia chrześcijańskiego, bo wiara prowadzi do miłości Boga i człowieka, a miłość Boga – do miłości człowieka. Na fundamencie tym budujmy nasze relacje z bliźnim, kochając go jak siebie samego, nawet gdy bliźni okaże się naszym krzyżem.

Duchu Święty, oświeć mój umysł i serce, abym zrozumiał, że miłość Boga i bliźniego powinna być sensem mojego życia.

_____________

http://l24.lt/pl/ewangelia-na-co-dzien/item/356153-piatek-12-marca-2021

Ja...

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: