Franciszek znów zaskoczył: nieoczekiwanie udał się na Plac Hiszpański w Rzymie

Papież Franciszek niespodziewanie pojechał pod Statuę Niepokalanej w sercu Rzymu. IPAW/Backgrid/East News

Papież Franciszek dotrzymał tradycji i mimo wcześniejszych komunikatów pojechał na Plac Hiszpański w Rzymie w obchodzoną we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z powodu pandemii papież modlił się tam sam, a nie – jak co roku po południu – z tysiącami wiernych.

Franciszek przybył na plac wcześnie rano, ku zaskoczeniu strażaków, którzy przygotowywali się do transportu na szczyt stojącej tam figury Niepokalanej, by nałożyć koronę z kwiatów. To oni pierwsi poinformowali o nieoczekiwanej wizycie papieża, publikując zdjęcia na Twitterze we wtorek rano.

30 listopada Watykan wydał komunikat, w którym poinformował, że papież nie uda się w tym roku z powodu pandemii na Plac Hiszpański. „Franciszek dokona prywatnego aktu pobożności, zawierzając Matce Bożej Rzym, jego mieszkańców i wielu chorych na całym świecie” – podkreślono w nocie.

„Decyzja o tym, by nie udawać się po południu na Plac Hiszpański na tradycyjny akt czci Niepokalanej, wynika z utrzymującej się sytuacji kryzysu sanitarnego i ma na celu uniknięcie wszelkiego ryzyka zakażenia wywołanego przez zgromadzenie” – wyjaśniłwówczas rzecznik Watykanu Matteo Bruni.

Papież Franciszek niespodziewanie pojechał pod Statuę Niepokalanej w sercu Rzymu /PAP/EPA

___________________________________
 

Zob. Franciszek: Niepokalane Poczęcie jest „jednym z cudów historii zbawienia”

Za;  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-papiez-franciszek-nieoczekiwanie-udal-sie-na-plac-hiszpanski,nId,4902935#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Jedna odpowiedź na “Franciszek znów zaskoczył: nieoczekiwanie udał się na Plac Hiszpański w Rzymie”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: