Cudowny krucyfiks „zagrożony pęknięciem” po tym, jak Franciszek wystawił go na deszcz na Placu Świętego Piotra

Drewniany krucyfiks z XVI wieku nie był osłonięty przed deszczem na Placu Świętego Piotra

Bóg czyni rzeczy bardzo oczywistymi, jeśli tylko chcemy to zobaczyć. W ubiegły piątek, 27 marca 2020 r. w Rzymie, fałszywy papież Jorge Bergoglio, zorganizował w Watykanie nadzwyczajne spotkanie modlitewne w celu złożenia petycji do Boga o zakończenie pandemii koronawirusa. W tym celu bluźnierczy apostata  kazał  przynieść z rzymskiego kościoła parafialnego San Marcello al Corso  na Plac Świętego Piotra XVI-wieczny Cudowny Krucyfiks od Zarazy.

Ale Wszechmogący Bóg, którego Boska opatrzność rządzi wszystkim, postanowił zesłać deszcz na to wydarzenie (por. Hioba 38:28). Franciszek, który nie wierzy w karę Bożą, nie nakazał, aby drewniany krucyfiks był osłonięty przed wodą, a dla siebie miał przygotowany duży baldachim.

O skutku wystawienia Cudownego Krucyfiksu na deszcz przez prawie dwie godziny poinformowały włoskie gazety Il Messaggero i Il Sussidiario. Twierdzą, że krucyfiks został poważnie uszkodzony przez deszcz, a odkryto to, gdy tylko wrócił do San Marcello:

Prawie dwie godziny deszczu namoczyły wielowiekowe drewno. W kilku miejscach starożytny gips spęczniał. Następnie w niektórych miejscach farba tempera używana przez anonimowego artystę do namalowania krwi tryskającej z boku [Chrystusa] rozpłynęła się, drewniana powierzchnia włosów pofałdowała się, również ramiona uległy uszkodzeniu.

(Z artykułu Il Messaggero article, cytowanego przez artykuł Il Sussidiario article; nasze tłumaczenie (novusordowatch.org) z pomocą Deepl and via German.

Artykuł Il Messaggero zawiera zdjęcia niektórych szkód (ale znajduje się za zaporą). W tym momencie biuro prasowe Watykanu – co zrozumiałe – nie chce jeszcze komentować.

Vatican News wydało klip wideo z najważniejszymi wydarzeniami, a także wideo z pełnej ceremonii:

Jak widać na filmie, Cudowny Krucyfiks z łatwością można było przenieść w suche miejsce, lub można było zapewnić baldachim.

Najwyraźniej nie uznano tego za wystarczająco ważne.

Cudowny Krucyfiks od Zarazy

W odniesieniu do historii Cudownego Krucyfiksu Katolicka Agencja Prasowa podaje kilka informacji:

Krucyfiks jest czczony przez Rzymian jako cudowny, ponieważ był to jedyny obraz religijny, który przetrwał bez szwanku podczas pożaru 23 maja 1519 r., który całkowicie wypalił kościół.

Niecałe trzy lata później Rzym został zdziesiątkowany przez „czarną zarazę”.

Na prośbę rzymskich katolików krucyfiks został zabrany w procesji z klasztoru Sług Maryi przy Via del Corso na Plac Świętego Piotra, zatrzymując się w każdej dzielnicy Rzymu.

Procesja trwała 16 dni, od 4 do 20 sierpnia 1522 roku. Kiedy krucyfiks został zwrócony św. Marcellusowi, zaraza zniknęła z Rzymu.

(„Cudowny krucyfiks przeniesiony na plac św. Piotra na błogosławieństwo Franciszka„ Urbi et Orbi ”, Catholic News Agency, 25 marca 2020 r .; podkreślenie dodane).

W XVI wieku Rzym był oczywiście pełen prawdziwych katolików, ludzi z głęboką wiarą i wielką miłością do Boga. Dzisiaj Watykan jest pełen niewiernych bluźnierców, heretyków i sodomitów. Nic dziwnego, że Krucyfiks, który kiedyś cudem przetrwał pożar, uległ deszczowi w obecności Bergoglio.

To ma sens. W swojej szczególnej medytacji Urbi et Orbi Franciszek oznajmił, że cnotą Wiary jest „nie tyle wierzyć, że ty [Bóg] istnieje, ale że przychodzi do ciebie i ufa ci”. Zapewnił swoich nieszczęsnych widzów online, żeby nikt się nie bał, że Święta Trójca karze świat, że tak nie jest.

Zwracając się do Boga, bezczelnie oświadczył: „To nie jest czas twojego sądu, ale naszego sądu: czas na wybranie tego, co ważne, a co przemija, czas na oddzielenie tego, co konieczne, od tego, co nie jest. Nadszedł czas, aby wrócić nasze życie w stosunku do ciebie, Pana i innych. ” Kilka dni wcześniej Francis stwierdził, że koronawirus jest karą natury za ludzkie grzechy ekologiczne. Więc przynajmniej wierzy w jakąś zemstę.

Ale prawdziwy Kościół katolicki modli się w swojej modlitwie w czasach epidemii:

Błagamy Cię, Panie, wysłuchaj nas, gdy z żarliwością przedstawiamy Tobie nasze prośby o łaskawe odwrócenie epidemię zarazy, która nas trapi; aby śmiertelne serca mogły rozpoznać, że bicze te pochodzą od twego oburzenia i przestaną istnieć dopiero wtedy, gdy zostaniesz poruszony do litości.

(Źródło: Papież Pius XI,  Rituale Romanum, Titulus IX, Caput X; tłumaczenie zaczerpnięte stąd; dodano podkreślenie).

Bóg biczuje niewierny ludu? Co za pomysł!

„Pan jest z tobą, ponieważ jesteś z nim. Jeśli go szukasz, znajdziesz: ale jeśli go opuścisz, on opuści ciebie ”(2 Para [2 Chr] 15: 2; por. 2 Tm 2, 12).

15 marca Francis odwiedził już ten Cudowny Krucyfiks od Zarazy w San Marcello , aby się przed nim pomodlić. Chociaż jest to oczywiście pobożny i tradycyjny czyn, w przypadku „papieża” Franciszka należy go uznać za kpinę, ponieważ człowiek ten rutynowo popełnia bluźnierstwa i herezje , a nawet  sankcjonuje idolatrię.W rzeczywistości, w części błogosławieństwa podczas jego przemokniętego deszczem nabożeństwa w dniu 27 marca, fałszywy papież ponownie odmówił uklęknięcia,pomimo jego zdolności do klęczenia przy innych okazjach.

Dlaczego Bóg pozwoliłby Franciszkowi zniszczyć, być może na zawsze, cudowny Krucyfiks, który przetrwał ogień i położył kres pladze w Rzymie?

Odpowiedzmy w ten sposób na pytanie: jeśli święci czynią cuda jako Boskie potwierdzenie pochodzenia ich głoszenia i czynów, o czym świadczy rodzaj anty-cudu?

_____

Tłum. Małgorzata Jasińska

Za; https://novusordowatch.org/2020/03/rome-miraculous-crucifix-bursting-rain-francis/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Coronawirus - Covid-2020, CUDA, CZASY OSTATECZNE, Czasy postchrześcijańskie, HISTORIA KOŚCIOŁA, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Ocalenie Rzymu 1944, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Cudowny krucyfiks „zagrożony pęknięciem” po tym, jak Franciszek wystawił go na deszcz na Placu Świętego Piotra

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.