Rzym: cudowny krzyż z kościoła św. Marcelego trafi na Plac Świętego Piotra.

Rzym: cudowny krzyż z kościoła św. Marcelego (Foto: Sailko / CC BY/ creativecommons.org/licenses/by/3.0)

„Krzyż św. Marcelego jest uznawany przez rzymian za cudowny od 1519 r., kiedy to kościół św. Marcelego strawił pożar, a krucyfiks pozostał nietknięty. Kiedy trzy lata później Rzym został dotknięty epidemią dżumy, mieszkańcy miasta wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice. Przez 16 dni pielgrzymował przez wszystkie dzielnice miasta, a gdzie docierał, choroba ustępowała. Kiedy powrócił do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła”

Rzym: cudowny krzyż z kościoła św. Marcelego trafi na Plac Świętego Piotra. Powodem koronawirus.

Związany z ustaniem epidemii w XVI-wiecznym Rzymie krucyfiks z kościoła św. Marcelego na Corso w czwartek trafi na Plac Świętego Piotra. Wcześniej Ojciec Święty modlił się przed cudownym krzyżem o ustanie pandemii. Teraz wizerunek Ukrzyżowanego będzie towarzyszył podczas piątkowego papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Kilka dni temu informowaliśmy, że papież Franciszek odbył w Wiecznym Mieście pieszą pielgrzymkę. Modlił się wtedy w Bazylice Matki Bożej Większej przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej zwanej też Ocaleniem Ludu Rzymskiego. Odwiedził także kościół św. Marcelego na Corso. Znajduje się w nim łaskami słynący krucyfiks.

„Krzyż św. Marcelego jest uznawany przez rzymian za cudowny od 1519 r., kiedy to kościół św. Marcelego strawił pożar, a krucyfiks pozostał nietknięty. Kiedy trzy lata później Rzym został dotknięty epidemią dżumy, mieszkańcy miasta wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice. Przez 16 dni pielgrzymował przez wszystkie dzielnice miasta, a gdzie docierał, choroba ustępowała. Kiedy powrócił do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła” – opisuje historię cudownego krucyfiksu Radio Watykańskie.

Również papieże uznawali znacznie tego krucyfiksu. Św. Jan Paweł II nakazał sprowadzić ten krzyż do Bazyliki św. Piotra na Wielki Post Wielkiego Jubileuszu. A zatem w ten sposób również Franciszek pokazuje nam, że w takich chwilach wiara jest najważniejsza. On wie, że moc Bożej miłości może przezwyciężyć te trudności – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Enrico Cassini.

W środę krucyfiks został tymczasowo zabrany z kościoła św. Marcelego na Corso, a w czwartek stanie na Placu Świętego Piotra. W ten sposób będzie blisko papieża Franciszka, który w piątek udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i światu.

________________

Źródło: catholicnewsagency.com / vaticannews.va / Facebook: Templum Christi
MWł

2020-03-26 : http://www.pch24.pl

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: