Fatima: 25 marca poświęcenie Portugalii i Hiszpanii Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

(fot. PAP/EPA/RICARDO GRACA) >Deon

W najbliższą środę, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w sanktuarium Matki Bożej w Fatimie tamtejszy biskup, kard. António Marto poświęci Portugalię i Hiszpanię Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi – poinformowano na stronie internetowej tego jednego z najważniejszych sanktuariów na świecie.

Modlitwa poświęcenia zostanie odczytana na zakończenie różańca około godz. 18.30 czasu portugalskiego (19.30 czasu polskiego). „Wszystkie diecezje zjednoczą się w modlitwie różańcowej w intencji całego świata, a zwłaszcza Portugalii, w tej dramatycznej sytuacji, której doświadczamy z powodu koronawirusa” – czytamy w komunikacie Konferencji Episkopatu Portugalii.

Strona internetowa bazyliki fatimskiej przypomniała, że pierwsze poświęcanie Portugalii Niepokalanemu Sercu Maryi miało miejsce 13 maja 1931 r., osiem miesięcy po oficjalnym uznaniu objawień maryjnych w Fatimie. W październiku 1942 r., kiedy obchodzono 25. rocznicę objawień, papież Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystość będzie transmitowana 25 marca na żywo od godz. 18.30 czasu portugalskiego na stronie internetowej sanktuarium Zobacz.

Do inicjatywy biskupów portugalskich dołączyła Konferencja Episkopatu Hiszpanii. Zatem cały Półwysep Iberyjski, Hiszpania i Portugalia oraz ich wyspy zostaną poświęcone Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

___________

https://www.niedziela.pl/artykul/50691/Poswiecenie-Portugalii-i-Hiszpanii

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: