Watykan odkłada globalny pakt edukacyjny promujący „nowy humanizm” papieża

Foto: Andrew Medichini

March 3, 2020 (LifeSiteNews) – Koronawirus sprawił, że Watykan odkłada globalny pakt edukacyjny promujący „nowy humanizm” papieża. Ze względu na „niepewność związaną z rozprzestrzenianiem się Coronawirusa,  Global Compact on Education event zostaje przeniesione z maja b.r. na październik b.r.”

Franciszek uruchomił inicjatywę we wrześniu ubiegłego roku, mówiąc, że „globalny pakt edukacyjny potrzebny jest, aby kształcić nas w powszechnej solidarności i nowym humanizmie”.

Tygodniowy program wydarzeń związanych z „paktem edukacyjnym” zaplanowano na 10–17 maja w Rzymie. Wydarzenie odbędzie się teraz w dniach 11–18 października, a pakt ma zostać podpisany 14 października.

Kongregacja Edukacji Katolickiej, odpowiedzialna za organizację wydarzenia, wydała dziś oświadczenie:

„Niepewność związana z rozprzestrzenianiem Coronawirusa, wraz z decyzjami podjętymi przez organy administracji publicznej w skali globalnej, doprowadziły do podjęcia decyzji o odroczeniu przewidywanego spotkania, aby umożliwić jak najszerszy i jak najspokojniejszy udział.”

Coronavirus dotknął Włochy bardziej niż jakikolwiek inny kraj europejski, na dzień dzisiejszy zachorowało ponad 2000 osób, z których 52 zmarło.

(…)

M. Jasińska

Za; https://www.lifesitenews.com/news/coronavirus-makes-vatican-postpone-global-education-pact-promoting-popes-new-humanism

Zobacz:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abu Zabi, Agenda 2030, APELE - KOMUNIKATY, Ekologia - klimat - środowisko, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, LBGT, MOWA NIENAWIŚCI, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Synod 2019, Uncategorized, Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Watykan odkłada globalny pakt edukacyjny promujący „nowy humanizm” papieża

  1. Pingback: Abp Vincenzo Zani: „nowy humanizm” papieża Franciszka koncentruje się na Bogu, który „wycofuje się”. | sede vacante

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.