Uwaga! Antychryst Wojciech Polak – XXIII Dzień Judaizmu w Gnieznie

„Czyż nie ten jest kłamcą, kto przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest Antychrystem, kto wypiera się Ojca i Syna. […] wszelki zaś duch, który nie wyznaje Jezusa, nie jest z Boga. Jest to duch Antychrysta,… …”

Jak nisko upadliśmy, to jako katolicy oraz naród. Nadchodzi dzień, w którym Pan Jezus Chrystus będzie oskarżany przez hierarchę katolicką jako zbrodniarz! Będzie to nasza wina, bo nikt nie protestuje wobec tych bydlaków, którzy regularnie już profanują katolickie świątynie. / Red. Gazeta Warszawska

+

XXIII Dzień Judaizmu

W dniach 16-17 stycznia odbędą się w Gnieźnie ogólnopolskie obchody 23. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Głównym punktem będzie nabożeństwo Słowa Bożego z udziałem Prymasa Polski i naczelnego rabina RP Michaela Schudricha.

O szczegółach programu i imprezach towarzyszących poinformowano podczas piątkowej konferencji prasowej w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Jak podkreślił uczestniczący w spotkaniu abp Wojciech Polak, zarówno modlitewny, jak i intelektualny oraz kulturalnych wymiar obchodów ma przede wszystkim służyć refleksji nad tajemnicą więzi łączącej chrześcijaństwo z judaizmem.

„Od zrozumienia istoty tej więzi zależy w dużej mierze to, jak będziemy ten dzień przeżywać. To nie jest dzień dialogu, ale wszystkie odbywające się w jego ramach wydarzenia – duchowe, intelektualne, kulturalne, na pewno temu dialogowi służą” – podkreślił abp Wojciech Polak.

Prymas zwrócił też uwagę, że obchody 23. Dnia Judaizmu odbędą się w bliskości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau co – jak przyznał – ma swoje znaczenie i wagę, szczególnie w kontekście tak potrzebnego dziś wołania o pokój i pojednanie.

Ideę obchodów i tegoroczne hasło przewodnie: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” przedstawił ks. dr hab. Waldemar Szczerbiński, kierownik Pracowni Kultury Judaizmu Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie, która rokrocznie organizuje obchody Dnia Judaizmu w wymiarze lokalnym.

„Tegoroczne spotkanie może być zachętą i przyczynkiem do refleksji i odkrycia korzeni dnia świętego, bo mam wrażenie, że zatraciliśmy nieco jego pierwotny sens, a przecież dla ludzi wierzących dzień ten jest przede wszystkim święty, a nie tylko wolny” – mówił ks. Szczerbiński.

Kapłan przedstawił też program obchodów, których najważniejszym i zarazem stałym punktem jest nabożeństwo Słowa Bożego. Odbędzie się ono 16 stycznia o godzinie 17.30 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i naczelnego rabina RP Michaela Schudricha.

Modlitwę poprzedzi sympozjum naukowe, które rozpocznie się o 10.30 w Instytucie Kultury Europejskiej i poświęcone będzie znaczeniu dnia świętego w judaizmie i chrześcijaństwie. Obok rabina Michaela Schudricha referaty wygłoszą prelegenci z uczelni wyższych i gmin żydowskich w Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Toruniu i Warszawie.

Nabożeństwo Słowa Bożego i wcześniejsze sympozjum naukowe będą transmitowane on-line na stronach www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl

Modlitewnemu i intelektualnemu wymiarowi obchodów towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne, o których podczas konferencji mówili prezydent Gniezna Tomasz Budasz i dyrektor MOK Dariusz Pilak. W programie zaplanowano m.in. Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej oraz koncert zespołu „Inspiro Ensemble”. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

W czwartek 16 stycznia odbędzie się także odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów gnieźnieńskich, a 17 stycznia spotkanie panelowe „Śladami Żydów gnieźnieńskich” połączone z wystawą.

Udział w obchodach 23. Dnia Judaizmu w Gnieźnie obok rabina Michaela Schudricha i Prymasa Polski zapowiedzieli m.in.: ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi, bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem oraz polska działaczka społeczności żydowskiej Alicja Kobus.

Obecny będzie także abp Henryk Muszyński, który 15 stycznia odbierze w Poznaniu nagrodę „Menora Dialogu” za zbliżanie ludzi, kultur, religii i narodów. Laudacje wygłoszą Michael Schudrich, naczelny rabin Polski oraz Walter Homolka, rabin Berlina.

___________________

http://prymaspolski.pl/

5 odpowiedzi na “Uwaga! Antychryst Wojciech Polak – XXIII Dzień Judaizmu w Gnieznie”

 1. Sam jest odstępcą i do wyjścia z Kościoła prowadzi księży, których przymusi do uczestnictwa w tych spotkaniach a także wiernych, prowadzonych jak owce na rzeź.
  Przypomina nam to proroctwo Katarzyny Emmerich, która mówiąc o nowym, ludzkim i masońskim Kościele wspomina także, że będzie wielu mających szaty kapłanów a będących ekskomunikowanymi ale ani się nie będą tym przejmować ani ich to nie będzie interesowało. Więc tutaj mamy chyba taką sytuację, bo Kanony Apostolskie, po których powtarzają to Sobory Kościoła mówią, że kapłani którzy będą uczestniczyć w modlitwach albo obrzędach Żydów i heretyków są usunięci z Kościoła.
  Jak jakiś ksiądz niedawno przyjąć chrzest od heretyków protestantów, biskup tylko stwierdził że jest ekskomunikowany, że to akt wystąpienia z Kościoła mocą samego prawa.
  No ale o ile się zdarzy, że fakt odstępstwa potwierdzi biskup tak kto to powie kardynałom i biskupom, przewodniczącym KEP u. Mamy heretyków i odstępców w Episkopacie ale nie ma żadnego hierarchy który ma atrybuty męskie psychiczne pozwalające na stwierdzenie faktu. Tylko tyle. Stwierdzenie faktu. Tylko po to, żeby sobie uprawiał herezje sam ale żeby ludzi prostych nie zwodził. Przecież to ludzkie dusze z których nie każdy miał okazję poznać choćby okruszyny prawa kanonicznego, a przede wszystkim co innego jest jego obowiązkiem.

  Mamy wrażenie, że Kościół w najwyższej hierarchii stał się maszyną do koszenia kasy i zabawiania się wiarą , a czarną robotę i konsekwencje zachowa różnych kurwii biskupich ponoszą prości księża, udzielający sakramentów i zbierający ciosy po parafiach.

  „O chrześcijanach zachowujących szabat lub przestrzegających innych zwyczajów żydowskich.

  Chrześcijanie nie powinni zachowywać się jak Żydzi, w szabat powinni pracować a nie odpoczywać; jeśli pragną odpoczynku powinni odpoczywać raczej dla uczczenia dnia Pańskiego, tak, jak to czynią chrześcijanie; gdyby zaś upierali się przy zachowaniu zwyczajów żydowskich, niech będą wyłączeni ze wspólnoty Chrystusa.”
  Acta Synodalia, Laodycea we Frygii (koniec IV wieku). Baron, Pietras, str 115.

  „Biskup, prezbiter lub diakon, który modli się tylko wraz z heretykami, zostanie wyłączony [z Kościoła];
  gdyby jednak zachęcał ich do pełnienia funkcji duchownych, winien być złożony z urzędu”
  Constitutiones Apostolorum VIII 47, 45

  „Jeśli jakiś duchowny lub świecki wejdzie do synagogi Żydów lub do świątyni heretyków aby się modlić, zostanie złożony z urzędu i wyłączony [z Kościoła. ]”
  Const Apost. VIII 47, 65

  “O kapłanach uznających chrzest, rytuały heretyków.
  Biskupa lub kapłana, którzy uznają chrzest lub ofiarę heretyków, nakazujemy złożyć z urzędu. Jakaż jest bowiem wspólnota Chrystusa z Beliarem? Albo niewierzącego z wierzącym?”
  ConstApost 47, 46

  „Zarówno oni, jak i biskupi diecezjalni, podejmą wysiłki, aby świeżo ochrzczeni nie utrzymywali żadnych kontaktów z Żydami i niewiernymi, przynajmniej przez dłuższy czas, aby- tak jak świeżo wyleczeni ze słabości- nie mieli żadnej okazji do ponownego upadku w poprzednie zatracenie. (…) Pod groźbą ciężkich kar zakazuje się neofitom grzebania zmarłych wedle zwyczajów żydowskich i zachowywania szabatów oraz innych uroczystości, jak również jakichkolwiek obrzędów starożytnej sekty. Naruszający te zasady będą sprowadzani na dobrą drogę przez kapłanów w swych parafiach, albo przez innych, wyznaczonych do tego przez biskupów diecezjalnych mocą prawa bądź starożytnego zwyczaju, albo inkwizytorów do spraw błędów heretyckich. (…) Gdyby zaś ktoś, jakiegokolwiek stanu lub godności, nie przymuszał takich neofitów do zachowywania obrzędów chrześcijańskich, albo któregoś ze wspomnianych obowiązków, ale wspierał i bronił, to popadnie w kary ogłoszone przeciwko opiekunom heretyków. Neofici zaś, gdyby nie dopełnili obowiązku poprawy po kanonicznym upomnieniu, a przyłapani zostaliby po nawrocie do wymiotu judaizantów, to będą potraktowani jako przewrotni heretycy zgodnie z przyjętymi w tej dziedzinie świętymi kanonami.

  Gdyby zaś Żydów lub niewiernych obowiązywały indulty lub przywileje przyznane przez władze kościelne lub świeckie jakiegokolwiek stanu lub godności, choćby papieskiej lub cesarskiej, czy to już przyznane, czy też mające być przyznane w przyszłości, a działające w jakikolwiek sposób na szkodę Wiary katolickiej, imienia chrześcijańskiego lub przeciwko którejkolwiek z wymienionych zasad, to święty synod określa je jako daremne i nieważne, utwierdzając w mocy dekrety i konstytucje apostolskie oraz synodalne, przyjęte w tej dziedzinie.”
  Sobór w Bazylei, sesja 19,IV, 1-11 Dekret dotyczący pragnących nawrócenia.

  Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: