Rockefeller w Watykanie

Franciszek/ Źródło: Flickr/ CC BY-SA 2.0

Franciszek lubi kreować się na bezkompromisowego krytyka wielkiego biznesu, w praktyce jego program społeczny bardzo współgra z dążeniami najbardziej wpływowych środowisk finansowych. Patronują one wielu kontrowersyjnym działaniom papieża i wspierają je.

Pierwsza książka Franciszka, stanowiąca w istocie zbiór przemówień i homilii, nosiła znamienny tytuł „Chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich”. Im dłużej jednak trwa obecny pontyfikat, tym bardziej można dojść do wniosku, że papież z Argentyny najmocniej zaangażował się w działania, które wzbudzają poklask wielkich korporacji oraz banków.

Franciszek bardzo chętnie posługuje się wprawdzie retoryką zatroskania o los biednych, wykluczonych i uchodźców, a co roku w Światowy Dzień Ubogich zjada nawet obiad w towarzystwie 1,5 tys. ubogich, lecz w praktyce zaangażował w programy społeczne forsowane przez wielki biznes.

***

6 grudnia 2019

https://dorzeczy.pl/religia/122598/rockefeller-w-watykanie.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czasy postchrześcijańskie, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, MASONERIA, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.