Polska wersja Vatican News przekłamuje słowa papieża! Wycięto fragment chwalący modernistów

Papież Franciszek Źródło: PAP

18 listopada w Rzymie odbyła się audiencja z udziałem przedstawicieli argentyńskiego Instytutu ds. dialogu międzyreligijnego. Papież Franciszek stwierdził, że „w dzisiejszym niepewnym świecie dialog między religiami nie jest słabością. Znajduje uzasadnienie w dialogu Boga z ludzkością”.

Dialog międzyreligijny jest ważnym sposobem walki z grupami fundamentalistycznymi i niesprawiedliwymi oskarżeniami, jakoby religie powodowały podział – powiedział papież.

Franciszek odwołał się też do XI-wiecznej „Pieśni o Rolandzie”, w której chrześcijanie dali pokonanym muzułmanom wybór pomiędzy chrztem a śmiercią. Ojciec św. potępił fundamentalistyczną mentalność, której „nie możemy zaakceptować, zrozumieć i która nie może już funkcjonować”.

Musimy wystrzegać się grup fundamentalistycznych; każda (religia) ma swoją własną. W Argentynie istnieją pewne fundamentalistyczne zakątki – stwierdził papież. – Fundamentalizm jest plagą, a wszystkie religie mają pewnego fundamentalistycznego kuzyna – dodał.

Papież mówił o potrzebie braterstwa, które „idzie naprzód”. – Integryzm jest zarazą – ocenił.

Fragment odnoszący się do „Pieśni o Rolandzie” i krytyki integryzmu, który przeciwstawia się osłabianiu tradycji katolickiej i ruchowi modernistycznemu w Kościele, został pominięty w polskojęzycznej wersji Vaticannews. Treści te jednak w pełni wybrzmiały w wersji hiszpańskiej.

Spotkanie z przedstawicielami argentyńskiego Instytutu ds. dialogu międzyreligijnego odbyło się w związku z podpisanym 4 lutego 2019 roku przez Franciszka i wielkiego imama szejka Ahmad al-Tayyeb z kairskiego Uniwersytetu al-Azhar „Dokumentem o ludzkim braterstwie dla światowego pokoju i współistnienia”. Sam Instytut powstał w 2002 roku z inspiracji ówczesnego kardynała, a obecnie papieża, Jose Mario Bergoglio, jako sposób na „promowanie zrozumienia wśród mężczyzn i kobiet o różnych tradycjach religijnych w naszym mieście i na świecie”.

Nawiązując do dokumentu z Abu Zabi, Franciszek stwierdził, że „nie ma alternatywy: albo wspólnie zbudujemy przyszłość albo nie będzie przyszłości”.

Papież relacjonował również, że na wieść o tym dokumencie, „jeden z bardzo mądrych europejskich polityków” powiedział, że „wykracza poza metodologię paktu, by zachować równowagę i pokój, co jest bardzo dobre”.

Jednocześnie jako przykład dał postanowienia konferencji jałtańskiej z 1945 roku, podczas której Stalin, Roosevelt i Churchill podzielili między siebie wpływy w Europie.

Pomyślmy o zakończeniu drugiej wojny światowej, pomyślmy o Jałcie; w Jałcie osiągnięto równowagę, by przełamać impas. Równowagę, która była słaba, ale możliwa. Tort został podzielony, a okres pokoju został zachowany, ale dokument ten, postawa zmierzająca do dialogu transcendentnego, tworzy braterstwo, przewyższa pakty, przewyższa politykę; jest polityczny, ponieważ jest ludzki, ale przekracza to, czyni go szlachetniejszym – miał powiedzieć polityk.

_______________

Źródła: vaticannews.va/PCh24.pl/Twitter

Polska wersja Vatican News przekłamuje słowa papieża?! Wycięto fragment chwalący modernistów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abu Zabi, APELE - KOMUNIKATY, Czasy postchrześcijańskie, HISTORIA KOŚCIOŁA, II Wojna Światowa, Judaizacja Kościoła, KOMUNIZM, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Kościół Katolicki w Polsce, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Pakt Katakumb, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, Synod Panamazoński 2019, Uncategorized, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.