Franciszek: Żydów nie można prześladować. Zrozumiano?

 Franciszek Źródło: Flickr / Long Thiên / Domena Publiczna

– To nie jest ludzkie ani chrześcijańskie – powiedział w środę o prześladowaniu Żydów papież Franciszek.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec święty stwierdził, że „ludność żydowska bardzo ucierpiała w historii”. Jego słowa cytuje włoska agencja Ansa.

– W ciągu ostatniego stulecia byliśmy świadkami wielu brutalności wobec Żydów. Wszyscy byliśmy przekonani, że to się skończyło. Ale dzisiaj zaczyna się odradzać nawyk prześladowania Żydów – mówił papież na placu św. Piotra.

– Bracia i siostry: to nie jest ani ludzkie ani chrześcijańskie. Żydzi są naszymi braćmi i nie wolno ich prześladować. Zrozumiano? – powiedział Franciszek, zwracając się do tysięcy wiernych.

Ansa informuje, że antysemityzm nasila się obecnie w wielu częściach świata. Agencja przywołuje Włochy, gdzie ocalonej z Holokaustu 89-letniej Liliane Segre trzeba było przyznać ochronę z powodu pogróżek.

Zobacz: Prezydent Światowego Kongresu Żydów: „Wypełnij internet braterstwem”

Zainspirowany dokumentem o braterstwie ludzi Ronald Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów (WJC), wzywa rządy do podjęcia właściwych kroków w celu zwalczania mowy nienawiści.

____________

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, Czasy postchrześcijańskie, Franciszek, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Nowa etyka moralności, Nowe '"credo" Franciszka, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.