Komunikat przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X po zakończeniu synodu dla Amazonii

+++

Laudetur Iesus Christus

„Oburzenie” Bractwa nawołujące do pokuty i modlitw, ale bez wezwania do równoległego czynu, jest szydzeniem z Pana Boga i oczywistym bluźnierstwem. To jest zwykła prymitywna dewocja.


Ojcem obecnego zła jest tolerancja w Kościele wobec obcych Bogu nauk, a to trwa już od tysiąca lat, świadectwem tego jest  choćby przecież protestantyzm, który od wieków jest tolerowany przez kolejnych papieży. A to jest forpoczta żydostwa, które jest tym gorszą zarazą.

Sobór Watykański II — tj. apostazja —  i poczet jego błaznów — na czele z Janem Pawłem II — to jedynie stary wrzód, który w końcu pękł.

Problemem doraźnym tego świata jest brak papieża, Kościół nie może istnieć bez Papieża, a stan ten trwa od pół wieku. Kolejno – konsekwencją braku Kościoła jest upadek naszej cywilizacji europejskiej, która jest zbudowana na Kościele. Kościół — Matka Narodów — jest architektem wszystkiego i świat bez Kościoła, bez Papieża podąża ku upadkowi. To widać, te straszne wojny i cierpienia są właśnie skutkiem braku władzy Kościoła w świecie!

Trzeba zatem wypędzić Bergoglio z Rzymu, a to łącznie z B-XVI, który jest oczywistym zdrajcą i powoływać legalnego papieża.
Trzeba się spieszyć, wybór papieża odbywa się jedynie poprzez sukcesję, a ta spoczywa na niewielu już kapłanach w świecie, gdyż reforma liturgiczna P-VI z roku 1969 wykluczyła ważność święceń kapłańskich – wszyscy księża wyświeceni po 1969 roku nie są kapłanami z nadania apostolskiego, lecz pastorami od gadania – rabinami.

Trzeba mieć odwagę to wykrztusić z siebie i działać według tego.

In Christo

Red. Gazeta Warszawska

+++

Opublikowano 31 października 2019, autor: pjj

Ks. Dawid Pagliarani FSSPX, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

Poniższy list został wysłany do członków Trzeciego Zakonu Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X:

Menzingen, 28 października 2019 r.
W święto śś. Szymona i Judy, Apostołów

Drodzy Członkowie Bractwa!
Na niedawnym synodzie dla Amazonii doszło do okropnych scen, podczas których obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów skaziła świątynię Bożą w nowych i szokujących formach. Co więcej, końcowy dokument tego burzliwego zgromadzenia atakuje świętość katolickiego kapłaństwa, postulując zarówno zniesienie wymogu celibatu dla członków kleru, jak i ustanowienie diakonatu kobiet. Zaiste, nasiona apostazji, których kiełkowanie nasz czcigodny Założyciel, abp Marceli Lefebvre, dostrzegał od samego początku obrad II Soboru Watykańskiego, z odnowioną skutecznością wydają swoje ohydne owoce.

Coraz częściej, w imię inkulturacji, pogańskie elementy są włączane do kultu Bożego i po raz kolejny możemy zobaczyć, że liturgia wprowadzona po II Soborze Watykańskim doskonale się do tego nadaje.

W odpowiedzi na te wydarzenia wzywamy wszystkich członków Bractwa – łącznie z Trzecim Zakonem – do ofiarowania dnia modlitwy i zadośćuczynienia, ponieważ nie możemy pozostać obojętni na te ataki przeciwko świętemu Kościołowi Bożemu, naszej Matce. Zalecamy przestrzeganie postu we wszystkich naszych domach w sobotę 9 listopada. Prosimy wszystkich wiernych, żeby uczynili to samo; zachęcamy również dzieci do modlitwy i ofiar.

W niedzielę 10 listopada 2019 r. każdy kapłan Bractwa odprawi Mszę zadośćuczynienia, a w każdej kaplicy zostanie odśpiewana lub odmówiona Litania do wszystkich świętych z liturgii Dni krzyżowych (Rogationes), aby prosić Boga o ochronę Jego Kościoła i zachowanie go od kar, które takie działania muszą niechybnie sprowadzić. Wzywamy wszystkich kapłanów-przyjaciół Bractwa, a także wszystkich katolików, którzy kochają Kościół, aby uczynili to samo.

Wymaga tego honor założonego przez naszego Pana Jezusa Chrystusa świętego Kościoła katolickiego, który nie jest ani bałwochwalczy, ani panteistyczny.

ks. Dawid Pagliarani FSSPX
przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

_____

Komunikat przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X po zakończeniu synodu dla Amazonii

5 November 2019

Za; https://gazetawarszawska.com/index.php/sancta-ecclesia/4154-komunikat-przelozonego-generalnego-bractwa-kaplanskiego-sw-piusa-x-po-zakonczeniu-synodu-dla-amazonii

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: