Co się dzieje w Łódzkim Kościele?

Abp Grzegorz Ryś Źródło: PAP

Abp Grzegorz Ryś będzie święcił żonatych mężczyzn. „Jesteście ojcami, jesteście mężami, znacie TAKĄ miłość” [VIDEO]

– Jesteście ojcami, jesteście mężami, znacie taką miłość, która nie kosztuje, która nie przynosi ran? Już ją dobrze znacie i jeszcze ją poznacie na tym etapie formacji. Też was będzie kosztować – powiedział abp Grzegorz Ryś. Choć wielu może to szokować, to w Łódzkim Kościele żonaci mężczyźni dostąpią święceń.

Wszystko to dzięki temu, że 35 lat temu Sobór Watykański II przywrócił po tysiącu latach nieobecności urząd diakonatu stałego. Diakon sprawuje funkcje sakramentalne i liturgiczne. Osoba pełniąca tę posługę może udzielać chrztu, przechowywać i rozdawać Komunię Świętą, asystować i błogosławić związki małżeńskie, oraz przewodniczyć obrzędom żałobnym i pogrzebowym.

Obecnie w Polsce jest tylko dziewięciu diakonów stałych, ale ma się to niedługo zmienić dzięki inicjatywie Łódzkiego Kościoła – ap Grzegorz Ryś chce, aby święcenie żonatych mężczyzn stało się powszechną praktyką.

– Jesteście ojcami, jesteście mężami, znacie taką miłość, która nie kosztuje, która nie przynosi ran? Już ją dobrze znacie i jeszcze ją poznacie na tym etapie formacji. Też was będzie kosztować. Dlaczego rozmawiamy z waszymi żonami? Bo je też to będzie kosztować. Będzie kosztować też wasze rodziny. Znacie miłość, która nie kosztuje? Jaki sens jest pokazywać miłość, która nie jest poraniona? – mówił do kandydatów na diakonów biskup.

Rzeczywiście, aby dostąpić święceń kandydaci muszą… uzyskać pisemną zgodę od żon.

– Jesteście niesamowicie potrzebni! – kontynuował pasterz Łódzkiego Kościoła.

Diakonat stały jest czymś powszechnym w Ameryce Południowej oraz w tych miejscach na Ziemi, gdzie panuje duży kult płodności wśród mężczyzn i powołania kapłańskie kolidują ze społecznym wymogiem założenia rodziny.

Źródło: YouTube/Archidiecezja Łódzka/Deon.pl/katowice.dominikanie.pl

Za; https://nczas.com/2019/10/16/co-sie-dzieje-w-lodzkim-kosciele-abp-grzegorz-rys-bedzie-swiecil-zonatych-mezczyzn-jestescie-ojcami-jestescie-mezami-znacie-taka-milosc-video/

Zobacz:

 Rabin Boaz Pash na ambonie. Naprzeciw niego stanie abp Grzegorz Ryś … (AntiEcclesia) … przy ul. Złotej 9 na Starym Mieście w Lublinie. Na ambonach naprzeciw siebie będą debatować rabin Boaz Pash z Jerozolimy oraz abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Temat brzmi: „Przełom czasu w judaizmie …Created on 13 September 2018

 Abp Ryś: Zagładę stworzyli wychowankowie chrześcijańskich Kościołów … (Okupacja żydowska w Polsce) „Abp” Grzegorz Ryś jest exkomunikowany — pozostali uczestnicy (upamiętnienia) również. Dawanie fałszywego świadectwa o bliźnim jest grzechem ciężkim, a wspólne modlitwy z żydami — jako apostazja i bluźnierstwo …Created on 30 August 2018

Coroczna judaistyczna indoktrynacji katolickich owieczek

Historyczny gest abp. Grzegorza Rysia – metropolita łódzki solidaryzuje się z ewangelikami

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Czasy postchrześcijańskie, HEREZJE i heretycy, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół Katolicki w Polsce, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Uncategorized, Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.