Rocznica koronacji Jadwigi na Króla Polski 16.10.2019 – zaproszenie

Z okazji obchodów rocznicy koronacji Jadwigi na Króla Polski zapraszamy na Mszę św. do Katedry Wawelskiej, w środę, 16 października 2019, o godz. 17.30.

Drodzy Rodacy,

Zbliża się kolejna rocznica koronacji Jadwigi na Króla Polski. Rocznica ta przypada 16 października i uroczyste obchodzenie tej rocznicy ma w dzisiejszej Polsce szczególne znaczenie.

Św. Jadwiga Królowa stworzyła wizerunek władcy, polityka, nadała mu nową jakość, bez prywaty, sztucznego prestiżu, pełną pokory wobec własnego państwa i dlatego nikt tak jak Ona nie może pretendować do tego, aby być ideałem polityka w dzisiejszym świecie, szczególnie w kraju katolickim takim jak Polska. Podejmując wielkie dzieła na forum państwowym i międzynarodowym, biegła w dyplomatycznym kunszcie, położyła podwaliny pod wielkość XV-wiecznej Polski, której potęga ducha wyrastała z Jadwigowej wierności chrześcijańskim zasadom i pełnej determinacji bronienia polskiej racji stanu.

Nikt tak jak Jadwiga nie zdawał sobie sprawy z tego, że ta siła państwa ma swoje źródło w starannej edukacji narodu; że droga do dobrobytu państwa, jego suwerenności i uznania w świecie wiedzie przez prężne uniwersytety.

Szczególne znaczenie w kontekście tworzenia nowego ładu europejskiego po rozpadzie CCCP i utworzeniu UE ma tu zwrócenie uwagi na ukazanie genezy utworzenia Unii Polsko-Litewskiej, Korony Polskiej, poprzez zawarcie związku małżeńskiego Jadwigi z Jagiełłą i chrzest Litwy jako odpowiedź na zaborczą politykę zachodnich sąsiadów. Zjednoczenie uprzednio zwaśnionych narodów słowiańskich i zwycięstwo na polach Grunwaldu stanowiło niezbity dowód na to, że Słowianie są w stanie budować potężne państwa zdolne przeciwstawić się agresji tak ze wschodu, jak i z zachodu, północy i południa. U podstaw Korony Polskiej, jedynego państwa w Europie tworzonego z ogromnego poświęcenia i wyrzeczeń młodej Jadwigi, Polskiego Króla, legła miłość i wyrzeczenie się własnego szczęścia, w imię miłości najwyższej, miłości Chrystusa.

Nie ma mocniejszego fundamentu, na którym można by budować nowoczesne państwo w czasach panowania zbrodniczych ideologii zdolnych unicestwić już samą ideę państwowości w otchłani jej mrocznej samo negacyjnej perwersji. Nie jest więc przypadkiem to, że dzisiejsze marginalizowanie roli osób świeckich w kościele katolickim i tworzenie bardzo nieprawdziwego obrazu kościoła poprzez utożsamianie kościoła katolickiego z małą garstką osób duchownych, posiadających w zasadzie wszystkie przywileje, prowadzi do potwornych wynaturzeń i stwarza podstawę do tak rasistowskich, ideologicznych i zbrodniczych posunięć jak te związane z postulowaniem rozdziału kościoła od państwa.

Wiąże się to nie tylko z eliminacją Polaków, Słowian, Katolików z uczestnictwa w sprawowaniu władzy na jakimkolwiek szczeblu jej stanowienia ale też z nieuchronną eksterminacją tej ogromnej większości tworzącej dzisiejsze państwo polskie. Jest to szczególnie jaskrawo widoczne w okresie rządów okrągłostołowej mafii, okresie wdrażania ludobójczego planu Balcerowicza, bezprecedensowych zabójstw dokonywanych w imię pomówień o antysemityzm przez żydowskich rasistów stawiających siebie ponad prawem, ogromnej fali wypędzeń i tworzenie mafijnej siatki powiązań małej grupki rządzących skupiających w swych łapach nieomal wszystkie środki gospodarki państwa jak też sprawujących nieomal nieograniczoną kontrolę policyjno fiskalną.

Dzisiejsza Polska, okrojona zdradzieckim skalpelem jałtańskiego przymierza, demoralizowana i wyniszczana żydokomunistycznym manifestem lipcowym, dławiona potwornościami zdrady i dzielenia łupów okrągłostołowego rabunku i, co najnikczemniejsze, Polska oddana w szpony „przyjaciela” zza oceanu, to Polska w zasadzie istniejąca już tylko w obszarze fikcji historyczno-literackiej.

Dzisiejsza „wolna” Polska to jedno z największych oszustw najnowszej historii nie tylko Polski ale też przede wszystkim historii państw europejskich.

Jednakże, tylko dzięki św. Jadwidze Królowej, jesteśmy w stanie nieść przed narodem już nie kaganek oświaty ale rzucać w mrok okupacyjnej niewoli snop światła ukazującego drogę ku wyzwoleniu z okowów niewolniczego jarzma. Tylko dzięki naszej ukochanej Jadwidze, gdyż nie jest możliwe aby święty Król mógł pozostawić swój ukochany naród, mimo że jest on tak niewdzięczny, bez okazania mu pomocy w chwili największego zagrożenia, największego gdyż pochodzącego z wewnętrznej zdrady.

Gorąco zachęcamy do uroczystego obchodzenia rocznicy koronacji Jadwigi na Króla Polski, 16 października. Będzie to także wyrazem poparcia dla Ruchu Narodowego, którego Patronką jest św. Jadwiga Królowa, który jako jedyny może uratować nasz kraj przed ześliźnięciem się w przepaść kosmopolitycznej lewacko-liberalnej bezkształtnej masy monad, których życie nie ma ani korzenia ani sensu.

Z poważaniem,
Prof. Zbigniew Les
Dyrektor, the Queen Jadwiga Foundation

Źródło: The Queen Jadwiga Foundation, 12 października 2019.

Ilustracja tytułowa: Katedra Wawelska na Zamku w Krakowie. Fot. Mazur/episkopat.pl. Za: Flickr.com / wybór wg.pco

Za; https://www.polishclub.org/2019/10/13/rocznica-koronacji-jadwigi-na-krola-polski-16-10-2019-zaproszenie/

M. Jasińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Kościół Katolicki w Polsce, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.