Elementarz polsko-łaciński. Pręgierz na utytułowanych osłów.

Z okazji kolejnej kampanii wyborczej organizowanej przez kurtyzanę demokracji i multiinstrumentalistów (fortepiany polityki światowego żydostwa), agencji światowych mocarstw, monodia polska prawie nie istnieje. Tylko od czasu do czasu kiedy wrogowie Polski ochrypną, słychać słabiutki polski głos.

Mówi on nam o Wierze katolickiej, o prawym życiu i myśleniu a czasem o cywilizacji łacińskiej.

Czy może istnieć cywilizacja łacińska bez nauki języka łacińskiego, ściślej mówiąc bez nauki łaciny kościelnej, która tę cywilizację ochrzciła i wyniosła na najwyższy poziom?

Pojęcie i znaczenie języka sakralnego, języka Liturgii Rzymsko – Katolickiej, wydaje się być zupełnie obce profesurze w Polsce. W Polsce, w której bez znajomości i świadomości znaczenia języka łacińskiego nigdy nie będzie można należeć do Inteligencji.

Czym zatem są uczelnie wyższe w Polsce nie pomijając krakowskiej alma mater?
Polskie uczelnie wydają się być martwe bez wyjątku.

Czy jeszcze istnieje polska humanistyka?
Wydaje się, że nie.

Czy jeszcze istnieją katolickie uczelnie w Polsce?
Wydaje się, że nie.

Dlaczego?

Gdyby istniała choć jedna polska uczelnia, choć jeden polski profesor, polski inteligent, to zostałby napisany Elementarz polsko – łaciński. (Bo przecież każdy prostak, każdy mniejszy czy większy cham używa na terenie Polski alfabetu łacińskiego).

Zatem z okazji kolejnych diabelskich wyborów można by ubłagać tak zwanych prawicowych liderów (Konfederacja) aby dzięki swoim kontaktom i możliwościom zainicjowali narodowy program elementarza polsko – łacińskiego. Prawdopodobnie jeszcze można zebrać kilku wykształconych ludzi, którzy są w stanie to napisać, narysować i wydać.

Musi to być mądre, w przeuroczej szacie graficznej, bo przecież będzie to również elementarz dla polskich dzieci, które rozpoczynają naukę pierwszych słów i liter.
Redakcja i rada konsultacyjna będzie musiała zabezpieczyć elementarz przed jakąkolwiek emanacją żydolewactwa.

To narodowe dzieło będzie mogło wprowadzić każde dziecko w naturalne środowisko cywilizacji łacińskiej, kultury polskiej, i nieskażonej Wiary i Liturgii Rzymsko – Katolickiej.

Będzie to również naprawienie ponad trzystuletniego wstydliwego zaniedbania elit polskich względem polskiego Narodu. Wtedy można będzie śmiało powiedzieć, że elity polskie wypełniły swoje zadanie.

W przeciwnym razie fortepiany polityki światowego żydostwa po raz kolejny zagłuszą piękno monodii polskiej, a stosunek z kurtyzaną demokracji (wybory) będzie dla polskiej przyszłości bezpłodny.

P.S. Redakcja uprasza o propagowanie i rozpowszechnianie idei elementarza polsko – łacińskiego dla dzieci.

__________________

https://swietatradycja.wordpress.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: