Archidiecezja Krakowska rozpocznie proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II

Fot. wikimedia

10 października 2019 | 04:00 | mp, md, bp kep | Kraków Ⓒ Ⓟ | Biskupi zgromadzeni na 384. zebraniu plenarnym KEP wyrazili zgodę na rozpoczęcie przez Archidiecezję Krakowską procesu beatyfikacyjnego rodziców Jana Pawła II: Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich.

Daje to możliwość zwrócenia się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o otwarcie procesu na szczeblu diecezjalnym.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że duchowa postawa przyszłego papieża i świętego uformowała się w rodzinie, dzięki wierze rodziców. Mogliby i oni stać się przykładem dla współczesnych rodzin i patronami naszych rodzin” – argumentował kard. Dziwisz, mówiąc o ewentualności wszczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego rodziców papieża.

Emilia i Karol Wojtyłowie mieli troje dzieci. Najstarszy syn Edmund został lekarzem i zmarł w wieku zaledwie 26 lat, po zarażeniu się szkarlatyną w bielskim szpitalu od chorych, którym spieszył z samarytańską pomocą. Drugie dziecko, córeczka Olga, zmarła wkrótce po porodzie. Młodszy syn, Karol, został wielkim papieżem i świętym Kościoła katolickiego. Matka papieża zmarła, gdy mały Karol miał zaledwie 9 lat. Śmierć ojca nastąpiła w Krakowie, w 1941 roku. Grobowiec rodzinny Wojtyłów i Kaczorowskich znajduje się w wojskowej części Cmentarza Rakowickiego w Krakowie.

Tego samego dnia biskupi wyrazili zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego dr Wandy Błeńskiej. – poinformowała na swoim koncie Twitter archidiecezja poznańska.

Episkopat za procesem beatyfikacyjnym rodziców Jana Pawla II

***

Rasistowskie, żydowskie kryteria zgody na proces beatyfikacyjny rodziców Wojtyły.

„Episkopat za procesem beatyfikacyjnym rodziców Jana Pawła II.” Rasistowskie, żydowskie  kryteria zgody episkopatu w Polsce na proces beatyfikacyjny rodziców Wojtyły. Nie ma żadnych innych kryteriów dających podstawy to wszczynania procesu beatyfikacyjnego rodziców Karola Wojtyły jak kryterium żydowskiego pochodzenia matki Karola. A jej rzekome żydowskie pochodzenie jest najprawomocniej faktem plotkarskim, typowym żydom. Bo wszędzie tam, gdzie ktoś wysunie się na czoło społecznictwa, to natychmiast jest żydem. To jednak nie zmienia faktu, że decyzja episkopatu jest bezczelnym żydowskim rasizmem.

Świętość żyda — według Talmudu — wynika z jego żydowskiej rasy, a to, że ona nie istnieje, żydom w niczym nie przeszkadza.

To kolejne błazeństwo episkopatu, które ponownie uderza w Kościół.

___

Red. Gazeta Warszawska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: