Kard. Arinze do Papieża Franciszka o migrantach: „Ilu możesz przyjąć? Pomóżmy im w domu!”

Nigeryjski kardynał Francis Arinze w wywiadzie udzielonym dla Catholic Herald, ostrzegł Kościół i Zachód przed niekontrolowaną falą migracji ludzi z biedniejszych regionów świata. Były prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie powiedział:

– „Nie oszukuj młodych, pieniądze nie rosną w Europie na drzewach. Europa i Ameryka mogą być bardzo pomocne nie zachęcając młodych ludzi do przyjazdu tak, jakby znaleźli raj w Europie, gdzie rosną pieniądze na drzewach, ale zachęcając do pomocy swoim krajom.”

„Każdy rząd – kontynuował 87-letni kardynał – musi zrozumieć, ile osób może zaakceptować. Nie tylko przyjąć, ale dać mieszkanie, pracę, zapewnić integrację kulturową. Krótko mówiąc, aby tak było, recepcja musi zostać przekształcona w integrację, a nie tylko w wyzysk. „

Kardynał utrzymuje, że kraje, które tracą młodość, tracą ludzi, którzy mogliby budować przyszłość tego narodu. W 1967 roku Arinze został uchodźcą podczas wojny domowej w Nigerii i nauczył się jednej lekcji:

„Lepiej jest pozostać na swojej ziemi – kraju, mieście, obszarze – i tam pracować. Ogólnie rzecz biorąc, nie możemy odmówić nikomu prawa do poszukiwania innego terytorium, na którym będzie mieć więcej pokoju, a nawet więcej edukacji, kultury lub możliwości gospodarczych…ale wszyscy migranci muszą zadać sobie pytanie: „Jaka jest ich przyszłość: praca, życie rodzinne, kultura, religia?” Pomyśl o tym wszystkim, o czym należy pamiętać, kiedy wspominamy słowo migrant. Musimy jednak podziękować tym, którzy są mili dla migrantów, tym, którzy ich przyjmują. Według Biblii to jest nauczanie Chrystusa. Bez utraty z pola widzenia wcześniejszych rozważań.” – powiedział kard. Arinze.

W kwietniu 2019 roku inny duchowny kard. Robert Sarah w ostrych słowach przeciwstawił się promowaniu masowej migracji jako ewangelicznego nakazu. Jak powiedział: „Współczesne masowe ruchy migracyjne są nową formą niewolnictwa, z którą Kościół w żadnym wypadku nie może współpracować”.

__________________________

Źródło info: liberoquotidiano.it / Catholic Herald / PCH24
Źródło foto: At commons.cathopedia.org, User Name: Padre Mimmo Spatuzzi [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons /

Za; http://www.lejtmotyw.info/2019/08/kard-arinze-do-papieza-franciszka-o.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: