„Mowa nienawiści”: Facebook usuwa posty cytujące katolickiego teologa.

Facebook usunął pokojowy cytat św. Augustyna z Hippo, katolickiego teologa i filozofa, mówiąc, że jest to „mowa nienawiści”.

Naprawdę?

Dominic Bettinelli chciał przeprowadzić test, ponieważ dwóch jego księży zostało ukaranych za opublikowanie cytatu na Facebooku wysyłając go jedynie do niego. Otrzymali od Facebooka wiadomość, że naruszyli „Standardy społecznościowe dotyczące mowy nienawiści”.

Pełen cytat brzmi następująco: „Nigdy nie zakładajmy, że jeśli będziemy dobrze żyć, to będziemy bez grzechu; nasze życie powinno być chwalone tylko wtedy, gdy nadal błagamy o przebaczenie. Ale ludzie są beznadziejnymi stworzeniami, im mniej koncentrują się na własnych grzechach, tym bardziej są zainteresowani grzechami innych. Starają się krytykować, a nie poprawiać. Nie mogąc się usprawiedliwić, są gotowi oskarżać innych.”

Obraźliwa część posta, którą Facebook uważa za „mowę nienawiści”, to według Bettinelliego fragment, który mówi „ludzie są beznadziejnymi stworzeniami”. Ten cytat był nawet zweryfikowany przez prawdziwego człowieka z Facebooka i nadal zbanowany za mowę nienawiści.

„Nadal nie rozumiem, dlaczego to jest mowa nienawiści” powiedział Bettinelli, który obawia się, że teraz nawet fragmenty z biblii będą obejmowane cenzurą. „To cytat katolickiego świętego, który wyraża przeciwieństwo mowy nienawiści. Zasadniczo powtarza słowa Jezusa Chrystusa z Ewangelii, aby przestać się martwić tym, czym jest drugi człowiek, co robi, i martwić się o własne wady.”

Facebook to gigantyczny kult, który dyktuje opinie 2,4 miliarda użytkownikom.

Usuń swoje konto na Facebooku, Teraz.

__________________________

Paul Joseph Watson, PrisonPlanet.com
USA
2019-07-20

Link do oryginalnego artykułu: LINK 

Za; http://www.prisonplanet.pl/kultura/mowa_nienawisci,p2067952870

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: