Bp Ignacy Dec uciszył księdza za krytykę LGBT

Bp Ignacy Dec biskup diecezjalny świdnicki od 2004 / obok kard. Dziwisz /  Foto: Fakt

Ks. Sławomir Marek z diecezji świdnickiej skrytykował w mediach społecznościowych lobby LGBT.

„Nie zgodzę się z ekscelencją ks. abp. Gądeckim i rzecznikiem episkopatu. Członkowie LGBT nie są wcale naszymi braćmi i siostrami. Są wrogami szerzącymi antykulturę i trzeba się przed nimi bronić. Naszymi braćmi i siostrami są osoby dotknięte homoseksualizmem ale to inna historia” – napisał dosłownie kapłan, który jest proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku. Efekt? Został przez biskupa „uciszony”. Musiał skasować wpisy i ma zakaz wypowiadania się na Twitterze.

” W dniu 25 lipca br., Ksiądz Sławomir Marek otrzymał polecenie wycofania wpisów i zawieszenia dalszej działalności na Twitterze” – poinformował na stronie diecezji świdnickiej rzecznik prasowy, ks. Daniel Marcinkiewicz.

„Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że wszystkich duchownych diecezji świdnickiej obowiązuje zachowywanie nauki Kościoła Katolickiego wyrażonej w nauczaniu Papieża Franciszka, dokumentach Kościoła Powszechnego oraz Konferencji Episkopatu Polski” – dodał.

Fronda kuriozalnie tłumaczy, że „ Oczywiście wpis ks. Marka był słuszny, choć nieco niezręczny. Każdy człowiek jest bratem – ale oczywiście jako osoba, a nie jako nosiciel określonej antykatolickiej ideologii. W tym sensie nie ma więzi między katolikami a ideologami LGBT, tak samo, jak między katolikami a dżihadystami czy nazistami i tak dalej. Ale jest zawsze braterska więź międzyludzka. Ks. Marek starał się to we wpisie uwypuklić, ale zdaniem biskupa – zbyt mało widocznie.

Źródło:/ bsw/diecezja.swidnica.pl  za; .fronda.pl

Ps. Hierarcha w kwietniu tego roku w Liście czytanym w I niedzielę Wielkiego Postu apelował do rodziców i ludzi wierzących, „aby podjąć działania, które uniemożliwią coraz śmielsze działania gorszycieli.”

„Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe. Natomiast to, co wydaje się chwilowo przyjemne, w przyszłości może prowadzić do nieszczęść” – pisze bp Dec. *

List kończy słowa zachęta do odnowy moralnej i religijnej własnego życia osobistego i rodzinnego oraz dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych … posoborowie nie pierwszy raz w praktyce udowadnia swoją obłudę – co innego mówi, a co innego robi.

*Zob. Bp Dec: szatańska pokusa stawiania przyjemności ponad wszystko przybiera postać seksualizacji dzieci – PCh24.pl

m. jasińska

____________

Zob. Twitter:

Czy tego chcemy dla polskich dzieci? Ekshibicjonizm pod ochroną? Kto przyprowadził tam dzieci???

„Wystawa sztuki”… Spójrzcie na miny tych dzieci … Komentarz jest raczej zbędny…

Czy tego chcemy dla polskich dzieci ? Żenada !!! info/foto

Jedna odpowiedź na “Bp Ignacy Dec uciszył księdza za krytykę LGBT”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: