Papież Bergoglio przeprasza muzułmanów za … agresję chrześcijan

– Jesteśmy wezwani do tego, by uważać ich za partnerów w budowie pokojowej koegzystencji także wtedy, gdy dochodzi do wstrząsających epizodów z rąk grup fanatyków – stwierdził papież Franciszek mówiąc o muzułmanach.

W przemówieniu na Papieskim Wydziale Teologicznym 21 czerwca papież zszokował katolików mówiąc o tym, jakoby wielokrotnie doświadczali przemocy z rąk chrześcijan.
– Odnoszę się zwłaszcza do wszystkich postaw agresywnych i wojennych, które naznaczyły w przestrzeni śródziemnomorskiej życie narodów określających się jako chrześcijanie – wypalił.

– Należy tu wyliczyć zarówno zachowania i praktyki kolonialne, które ukształtowały obraz i politykę tych ludów, jak i usprawiedliwianie wszelkiego rodzaju wojen oraz prześladowań popełnionych w imię religii czy pod pretekstem czysto rasowym bądź doktrynalnym – dodał, jakoś zapominając o próbie podboju Europy choćby przez Arabów czy Turków, a także dodał, że “tych prześladowań dopuściliśmy się i my”.

Franciszek stwierdził, że teologowie powinni “pomóc Kościołowi i społeczeństwu obywatelskiemu”, a także zachęcać, aby narody “odrzucały wszelkie pokusy podboju i zamknięcia”.

Szczególnie niepokojąco zabrzmiały słowa o prowadzeniu dialogu, by “stworzyć przyszłość naszych społeczeństw i naszych miast” [sic! – admin]. Zdaje się to współgrać z ideologią multikulturalizmu forsowaną przez światową lewicę.

_____________

Za: DoRzeczy.pl
https://dzienniknarodowy.pl

Boże… przecież wiesz, że długo już nie wytrzymamy z tym człowiekiem… Zabierz go czym prędzej do siebie!
Admin

Za; https://marucha.wordpress.com/2019/06/23/papiez-bergoglio-przeprasza-muzulmanow-za-agresje-chrzescijan/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Islam, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.