Franciszek trzyma z tymi, którzy nienawidzą Kościoła

W czasie wyborów do PE papież Franciszek stylizował się na przeciwnika włoskiego wiceministra, Matteo Salviniego, którego Lega zdobyła większośc głosów Katolików.

Silnie wspierane przez Watykan proaborcyjne, progejowskie i proimigracyjne partie, w tym Ruch Pięciu Gwiazd Emmy Bonino i Partito Democratico. …

Wszystkie one mają wsparcie mediów i możnych.

Teraz członkowie tych partii z Bonino na czele podpisali petycję o zniesienie lekcji religii w szkołach, zmniejszenie wpływów Kościoła z włoskiego podatku kościelnego, nałożenie na Kościół podatku od nieruchomości i wprowadzenie możliwość żądania zwrotu podatku kościelnego.

W 2016 roku Franciszek powiedział, że Bonino to jedna z „wielkich dzisiejszych Włoch”. Większość Włochów uznaje ją za jedną z najgorszych postaci politycznych w historii kraju.

___________

newsMbpthipesb

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowa etyka moralności, Sobór Watykański II, Uncategorized, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.