Dokument roboczy opublikowany: Synod Amazonii zniesie celibat

Watykan 17 czerwca opublikował Instrumentum laboris, dokument roboczy Synodu Biskupów Amazonii zaplanowanego na 6-27 października.

Dokument wzywa do ustalenia możliwości święceń kapłańskich nieokreślonej grupy „starszych, najlepiej miejscowych” ludzi, którzy są „szanowani” i mają „założone stabilne rodziny”.

Dodaje, że zamiast zostawiania „społeczności” bez Eucharystii, „kryteria doboru i przygotowań służby uprawnionej do jej odprawiania, powinny zostać zmienione”.

Na temat służby kobiet dokument wyraża się niejednoznacznie, stwierdzając, że powinny one otrzymać „oficjalną” rolę w kościele, w tym dostęp do stanowisk dających władzę nad teologią, katechezą, liturgią i edukacją.

O Ruchu Zielonoświątkowym dokument mówi pozytywnie i negatywnie, ale rdzenne religie wspomina tylko pozytywnie.

Wzywa do uznania pogańskich mitów, tradycji, symboli i rytuałów za „źródło bogactwa” dla „Chrześcijańskiego doświadczenia”.

Konferencje episkopatu są proszone o dostosowanie Mszy Świętej do kultur pogańskich przez użycie pieśni i tańców w oryginalnych językach i przebraniach.

Tylko katolicka „kultura” i „tradycja” pozostają zakazane.

______________

newsJdhyzqcafw

https://gloria.tv/article/8NufMgKgozQzC4cVQLZtNZHMM /18 cze

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dokumenty, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowa etyka moralności, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.