Sekretarz Benedykta XVI: módlcie się do Maryi – Ona nie opuści wiernych

Our Lady being honored May 26, 2019 in Santa Maria Regina degli Apostoli in Montagnola. Rose petals fall in the background.

26 maja w Rzymie odbyła się piękna i uroczysta procesja figury Matki Bożej Królowej Apostołów.

Przewodniczył jej arcybiskup Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI.  Następnie duchowny zachęcił wiernych do oddawania czci Maryi jako pośredniczce wszystkich łask.

Na prośbę portalu Life Site News arcybiskup Gänswein udostępnił transkrypcję swej homilii.

Archbishop Gänswein at the May 26, 2019 event honoring Our Lady as Queen of Apostles.

Arcybiskup Georg Gänswein zwrócił uwagę na potrzebę oddawania czci Matce Bożej. Sektetarz Benedykta XVI zauważył, że Maryja to pośredniczka wszystkich łask. Podkreślił, że nie opuści ona wiernych żyjących w trudnych czasach.

Podkreślił w niej, że tytuł Królowej oznacza, że Maryja jest ponad apostołami. Wszak każdy jest apostołem w tym większym stopniu, im bliżej jest zjednoczony z Chrystusem. Owa więź z Chrystusem przyczynia się do lepszego zaznajomienia wiernych z Dobrą Nowiną. Tymczasem Matka Boża była w sposób szczególny związana z Chrystusem – zarówno dzięki więzi duchowej, jak i fizycznej.

Procession of Our Lady, Queen of Apostles, May 26, 2019

Sekretarz Benedykta XVI podkreślił również, że Matka Boża odegrała istotną rolę w historii zbawienia, gdyż współcierpiała podczas ofiary krzyżowej. Arcybiskup Gänswein powiedział również, że Matka Boża jest pośredniczką wszystkich łask. Mówił o konieczności zwrócenia się ku Maryi w trudnych czasach, jakie przeżywamy. Podkreślił, że pobożne oddanie Matce Bożej stanowi istotny element życia duchowego. Dodał, że Maryja będzie nieustannie orędować za uciekającymi się do niej wiernymi.

Słowa sekretarza Benedykta XVI warto rozumieć w kontekście Fatimy. Matka Boża w 1917 roku zachęcając do pokuty, modlitwy różańcowej i nabożeństwa pierwszych sobót zapowiedziała też Swe ostateczne zwycięstwo. „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatyumfuje” – powiedziała.

___________________________

m.j

Źródło: lifesitenews.com / za; pch24.pl


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: