W centrum galaktyki odkryto dziwną strukturę przypominającą krzyż

Dziwna struktura w centrum galaktyki M51a – Źródło: Hubble Space Telescope

Jak donoszą astrofizycy z Kanady, udało im się dokonać niedawno niezwykłego odkrycia. W centrum galaktyki M51a zdołali zauważyć niezwykłą strukturę do złudzenia przypominająca krzyż. Niektórzy uważają, że to znak! Według naukowców niespotykana formacja składa się z wielu stosunkowo młodych gwiazd.

To niezwykłe odkrycie zostało dokonane przez Melissę Ness i Dustina Langa z kanadyjskiego Uniwersytetu w Toronto. Informacje o tym fenomenie rozeszły się lotem błyskawicy w sieciach społecznościowych. Krzyż w kosmosie na większości ludzi robi piorunujące wrażenie.

Galaktyka M51a w centrum, której znajduje się dziwna struktura przypominająca krzyż

Kosmiczny krzyż najprawdopodobniej składa się z ogromnej liczby młodych gwiazd. Naukowcy przyznają, że niezwykła regularność tej struktury zaskakuje i nie wiadomo jak mogło dojść do jej powstania. Sugerowane teorie brzmią dziwacznie i nieprawdopodobnie, bo zakładają jakieś procesy na skalę galaktyczną.

Obrazy potwierdzające istnienie krzyża zostały wykonane za pomocą kosmicznego teleskopu WISE. Ze względu na fakt, że obserwuje on Wszechświat w paśmie podczerwonym, udało mu się zaobserwować niezwykły galaktyczny „krucyfiks” przez chmury pyłu i zimnego gazu znajdujące się w okolicy centrum Drogi Mlecznej.

____________________

)

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-centrum-galaktyki-odkryto-dziwna-strukture-przypominajaca-krzyz

4 odpowiedzi na “W centrum galaktyki odkryto dziwną strukturę przypominającą krzyż”

 1. Co za cholerne kanadyjskie antysemity!
  Przecież to jest nie Krzyż, ale Gwiazda Dawida – ujęta z boku, 3/4 od tyłu…
  Ten niebieski kolor na to wskazuje, a izraelscy naukofcy już potwierdzają.

  Polubienie

 2. Informacja o tym, kiedy zrobiono przedstawione zdjęcie (bo w 1992 – nie jest to żadne obecne „odkrycie”), jest na angielskojęzycznej wikipedii pod hasłem Whirlpool Galaxy (to druga nazwa M51a).

  Polubienie

  1. Jak się nie wie, o czym się mówi, to nie należy zabierać publicznie głosu; wiadomo, że galaktykę odkryto nie od dziś – ale tez wiadomo, że ciągle analizy i trwają badania spektroskopowe widma … jak twierdzisz, że krzyż (składający się z wielu małych gwiazd) odkryto wcześniej – i jest na Whirlpool Galaxy …

   zobacz sobie tu:
   https://www.jogram.com/ngc5194 – 27 August, 2018

   „The Whirlpool Galaxy is sometimes referred to as The Darling of the Galaxy or The Darling of Astronomy due to its beauty and easy visibility. I prefer to think of the Darling of the Universe as the Christ who is symbolised by the cross in the galaxy’s center. I believe it is no accident that two dust rings intersect each other in such an unusual fashion in a galaxy that faces Earth and is so easily visible.

   Tłum.

   „Galaktyka Whirlpool jest czasami określana jako The Darling of the Galaxy lub The Darling of Astronomy ze względu na jej piękno i łatwą widoczność. Wolę myśleć o Miłości Wszechświata jako o Chrystusie, którego symbolem jest krzyż w centrum galaktyki. Uważam, że to nie przypadek, że dwa pierścienie pyłu przecinają się ze sobą w tak niezwykły sposób w galaktyce, która jest zwrócona ku Ziemi i jest tak łatwo widoczna.”

   https://scontent.cdninstagram.com/vp/c246200d00b802605b383af1616c92fc/5D76E460/t51.2885-15/e35/c166.0.667.667a/s480x480/39486036_1047704135408430_3989942601288515584_n.jpg?_nc_ht=scontent-lax3-1.cdninstagram.com

   Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: