Wyznawca Wojtyły i jego „nowej ewangelizacji” wziął się za pisanie nowej historii Polski, oczywiście według wytycznych i nauczania swego jakże świętego i jakże wielkiego JPII i we współpracy z nieocenionymi „starszymi braćmi w wierze” i pod ich nadzorem oczywiście … jakkolwiek by to śmiesznie nie brzmiało, to jednak faktem jest, że ostatnio ma miejsce przyspieszone zacieranie śladów początków istnienia chrześcijaństwa na Ziemiach Polski – znacznie wcześniejszych, niż przyjęty przez Kościół katolicki wyznacznik, jakim jest Chrzest Mieszka I.
Poza wszystkim, najwyższy czas skończyć z tą odrażającą papolatrią, a dokładniej wojtyłolatrią. Wojtyła, który wyrządził Kościołowi i Polsce tak bardzo wiele złego, głosząc herezje i judaizując Go, powinien odejść jak najprędzej w niebyt – nadszedł czas odkłamywania fałszu i mitów – dla dobra Kościoła i Polski. / m.jasińska
***
Budowa Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II, poświęconego początkom chrześcijaństwa w Polsce widzianym oczami papieża Polaka, rozpoczęła się w poniedziałek w Toruniu – poinformowało na stronie internetowej Radio Maryja. Gotowy dla zwiedzających obiekt ma powstać do końca marca 2021 r.
Muzeum zostanie wzniesione między kampusem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w zachodniej części Torunia.
Niedawno o planowanej budowie muzeum na antenie Telewizji Trwam informowali o. Tadeusz Rydzyk i dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.
30 kwietnia przekazaliśmy plac budowy wykonawcy. Prace potrwają 100 tygodni, czyli niecałe dwa lata. Muzeum powinno zostać wybudowane do końca marca 2021 r. To wyzwanie dla wykonawcy duże, bo to jednak obiekt ogromny. Ten wykonawca ma oczywiście wykonać budynek i przygotować pod wystawę stałą, ale w międzyczasie – mam nadzieję – zostanie rozpisany kolejny konkurs i przetarg na przygotowanie wystawy stałej. Chcemy te dwa etapy połączyć, żebyśmy rzeczywiście za dwa lata mogli otworzyć muzeum z wystawą stałą
—powiedziała dyrektor.
Dyrektor Radia Maryja o. Rydzyk zaznaczył, że przyszłe „muzeum nie będzie statyczne, ale będzie bardzo żywe, współczesne, przemawiające do ludzi”.
Zwróćcie uwagę Państwo, że to jest państwowe. To tak odnośnie powiedziałbym ludzi, którym wątpię czy zależy na Polsce, którzy ciągle gdzieś uderzają. My pracujemy tak: Pan Bóg, Kościół, Ojczyzna. Bóg, Honor, Ojczyzna. Tak pracujemy i taka jest nasza posługa. A tu cały czas: „Tak. Ci dali temu, tamtemu”. Proszę Państwa mówimy wam, żebyście wiedzieli, nam zależy na Polsce
—podkreślał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.
Kochanowicz-Mańk podkreśliła, że muzeum będzie prezentować historię początków chrześcijańskiej Polski widzianą oczami Jana Pawła II.
Chcemy zrozumieć jego przekaz. Jan Paweł II w wielu sytuacjach, w wielu homiliach, w wielu wypowiedziach pokazywał nam, jak odczytywać to, co kiedyś było w Polsce, co się zdarzyło, jak to było ważne, jakie miało znaczenie dla dzisiejszych pokoleń, jak odczytać to dzisiaj
—dodała.
Na przeciwko miejsca, w którym stanie muzeum, rozpoczęło się tworzenie parku Pamięci, gdzie będą umieszczone nazwiska Polaków, którzy pomagali Żydom podczas drugiej wojny światowej. W pierwszym etapie, prawdopodobnie we wrześniu, zostanie umieszczonych 16 tys. nazwisk, a docelowo ma to być 40 tys. nazwisk. Będą one umieszczone na szklanych tablicach, które zostaną zamontowane w kształcie konturu Polski. Wieczorem tablice mają być podświetlane na biało-czerwono. W parku znajdą się tzw. kioski interaktywne służące pokazaniu sylwetek osób upamiętnionych na tablicach. W parku Pamięci znajdą się też nazwiska około 400 Ukraińców, którzy zginęli za ratowanie Polaków.
Radio Maryja podało, że muzeum będzie współtworzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dyrektora placówki będzie powoływał minister kultury po uzgodnieniu kandydatury z Fundacją Lux Veritatis.
W połowie zeszłego roku umowę w sprawie powstania Muzeum „Pamięć i Tożsamość” podpisało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacja Lux Veritatis. W umowie resort kultury zobowiązał się przekazać w latach 2018-2020 70 mln zł na budowę siedziby muzeum wraz z infrastrukturą umożliwiającą rozpoczęcie działalności.
18 kwietnia br. MKiDN poinformowało o wydaniu promesy finansowania w najbliższych latach inwestycji kwotą 117 mln zł, zaznaczając, że aktualizacja kwoty wynika z sytuacji na rynku inwestycji, w szczególności inwestycji muzealnych oraz rzeczywistych kosztów realizacji przedsięwzięcia.
____________
https://wpolityce.pl/kosciol/445427-w-toruniu-ruszyla-budowa-muzeum-pamiec-i-tozsamosc-imjpii