Sri Lanka: Wielkanoc w cieniu islamskich zamachów.

fot. REUTERS/Athit Perawongmetha/FORUM

Niedziela Wielkanocna na Sri Lance miała być wyjątkowym dniem świętowania tryumfu Zmartwychwstałego nad śmiercią. Krajem tymczasem wstrząsnęły wieści o krwawych zamachach na kościoły chrześcijan. Zginęło ponad trzysta osób, kolejnych pięćset odniosło rany. Islamscy terroryści ginęli w samobójczych atakach zwiedzeni obietnicą wiecznego szczęścia, ściągając na siebie wieczne potępienie. A świat? Płakał… w większości szczerze. Ale znalazła się grupa polityków, którym przez gardło nie przeszła informacja, że ofiarami prześladowań byli chrześcijanie.

Informacje o serii zamachów na Sri Lance wstrząsnęły światem. Szczególnie, że kolejne informacje potwierdzały, że nie było to dzieło jednego szaleńca, ale zaplanowana akcja eksterminacji chrześcijan. Wykonawcami byli lokalni islamscy terroryści – samobójcy, ale władze są przekonane, że tak dużej i skoordynowanej akcji nie udałoby się przeprowadzić bez pomocy z zagranicy.

Po tej tragedii chrześcijanie otrzymali też ważny przekaz. Dla niektórych polityków są oni grupą religijną gorszej kategorii. O prześladowaniach chrześcijan się nie mówi. Mają ginąć w milczeniu, zapomnieniu. Tymczasem z danych z końca 2018 roku wiemy, że tylko w minionym roku ponad 3 tys. chrześcijan na świecie oddało swoje życie za wiarę i Jezusa Chrystusa. Ponadto prześladowań i dyskryminacji doznało kolejnych 300 mln chrześcijan. Największym zaś zagrożeniem dla wyznawców Chrystusa jest fundamentalizm islamski oraz religijny nacjonalizm. Kto upomni się o ich prawa?

***

Przedstawiamy raport PCh24.pl na temat ostatnich wydarzeń na Sri Lance.

Sri Lanka: rośnie liczba ofiar zamachów islamistów na chrześcijan. Śmierć poniosło 310 osób
Do 310 wzrosła liczba śmiertelnych  ofiar zamachów terrorystycznych na Sri Lance. Islamscy ekstremiści zaatakowali kościoły i hotele w Niedzielę Wielkanocną. Wtorek został ogłoszony na wyspie dniem żałoby narodowej.

Analityk o zamachu na Sri Lance: tak krwawego ataku islamiści z NTJ nie mogli dokonać bez pomocy z zagranicy
Jeszcze do poniedziałku 22 kwietnia 2019 roku światowa opinia publiczna nie słyszała o organizacji, która stoi za krwawymi zamachami w kilku miastach Sri Lanki. Władze nie mają wątpliwości, że lokalna grupa ekstremistów musiała mieć wsparcie – najpewniej od organizacji zagranicznej. Dokąd sięgają tropy?

Kard. Ranjith nie ma wątpliwości! Wielkanoc jako dzień zamachów na Sri Lance to nie przypadek

Dzień zamachów na Sri Lance został doskonale wybrany. Zamachowcy-samobójcy weszli do kościołów w najważniejszym dla chrześcijan dniu, gdy świątynie były wypełnione po brzegi. Tak niedzielne zamachy komentuje arcybiskup Kolombo. Kardynał Malcom Ranjith podkreśla, że w mieście panuje strach. Ludzie nie czują się bezpieczni.

Amerykańskie służby ostrzegają przed kolejnymi zamachami na Sri Lance

„Terroryści mogą zaatakować z niewielkim albo bez żadnego ostrzeżenia” – napisano w publikowanych przez Departament Stanu zaleceniach dla podróżnych. Jako potencjalne cele wymieniono ośrodki turystyczne, centra handlowe, hotele, obiekty religijne, lotniska i dworce oraz inne obszary publiczne.

Pomnik Chrystusa we krwi ofiar zamachu. Internet obiegło poruszające zdjęcie z Sri Lanki
Na zdjęciu z Sri Lanki widzimy figurę Zmartwychwstałego Chrystusa z wyraźnymi śladami krwi ofiar zamachu terrorystycznego w jednym z kościołów. To poruszające zdjęcie obiegło świat i stało się symbolem tragicznych wydarzeń na wyspie.

Ks. Rafał Cyfka dla PCh24: znowu giną chrześcijanie, znowu Kościół cierpi, znowu świat milczy

– Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – mówi w rozmowie z PCh24.pl ks. Rafał Cyfka (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).

Kard. Ranjith ze Sri Lanki: Tylko zwierzęta zachowują się w ten sposób. Ukarać bezlitośnie

Kardynał Malcolm Ranjith ze Sri Lanki w dosadnych słowach skomentował zamachy, w których śmierć poniosło kilkaset osób. „Ukarać bezlitośnie, bo tylko zwierzęta mogą zachować się jak winni tego zamachu” – podkreślił. Ordynariusz Kolombo zwrócił się z apelem do lankijskiego rządu, domagając się „podjęcia bezstronnego, stanowczego dochodzenia”. Kardynał zaapelował by sprawców „ukarać bezlitośnie, bo tylko zwierzęta mogą zachować się jak winni tego zamachu”.

Władze Sri Lanki oświadczyły, że rzezi chrześcijan dokonali radykalni islamiści

„Radykalna lokalna islamska organizacja o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ) jest odpowiedzialna za niedzielną serię ataków na kościoły i hotele na Sri Lance” – poinformował minister zdrowia tego kraju Rajitha Senaratne.

„Nie dajmy się zwyciężyć złu”. Abp Gądecki o zamachach na Sri Lance 

„Nie dajmy zwyciężyć złu i bądźmy narzędziami pokoju, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy” – napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki, komentując zamachy na Sri Lance. – Proszę o modlitwę w intencji zamordowanych w Sri Lance niewinnych ludzi oraz wszystkich dotkniętych tą tragedią. Łączę się duchowo z ich rodzinami i bliskimi– zapewnił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Jednocześnie zwrócił się z apelem o pokój, którego „tak bardzo wszyscy potrzebujemy”.

Więcej aktualnych informacji: #Zamach na Sri Lance

/www.pch24.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, EKUMENIZM, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowa etyka moralności, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WIELKANOC. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.