Rabin: „na razie” nie jest naszym zadaniem palenie kościołów

Po pożarze katedry Notre Dame, urodzony we Francji rabin Shlomo Aviner (Claude Landauer, 76), powiedział że „nie ma powodu, by palić kościołu za granicą. W naszej świętej ziemi sprawa jest bardziej skomplikowana”.

Aviner odpowiedział na pytania wysłąne SMS-em. 16 kwietnia zapytano go, czy Żyd powinien żałować z powodu pożaru, czy radować się, ponieważ katedra jest „bałwochwalstwem, które musi zostać spalone”

Czołowi rabini, wśród nich Majmonides (+1204), uważają kościoły za „miejsca bałwochwalstwa”, które powinny zostać zniszczone.

Aviner odnosi się do rabina Joela Teitelbauma (+1979), który sprzeciwił się emigracji do Izraela z zamiarem palenia kościołów, bo nie czyniąc tego, Żydzi w Izraelu grzeszą.

Ale Aviner podkreśla, że rabin Menachem Kasher (+1983) odrzucił Teitelbauma „ponieważ jeśli się kościół spali, będziemy musieli odbudować, a większym grzechem jest odbudować kościół, niż pozostawić go na miejscu”.

Aviner pobiera wynagrodzenie publiczne jako rabin głównego nielegalnego osiedla Beit El na Zachodnim Brzegu.

W ostatnich latach w Izraelu spłonęło kilka kościołów, ale policja nie podjęła żadnych wysiłków, by schwytać podpalaczy.

Cztery lata temu izraelski rasista, Benzi Gopstein, zachęcał do podpalania kościołów. Został oskarżony o podżeganie do przemocy, ale spalanie kościoła nie było jednym z nich.

_________________________

Grafika: Shlomo Aviner, © Ariel Horowitz, CC BY-SA, #newsFyfxdakobf

https://gloria.tv/article/nPzummLQpLVj1habdmfkaJp9f

Ten wpis został opublikowany w kategorii „Nostra aetate”, EKUMENIZM, JUDAIZM - ŻYDZI, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Likwidacja świątyń, Sobór Watykański II, Talmud, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.