Pożar w Notre Dame. Alarm przeciwpożarowy ostrzegał dwukrotnie !

Ogromne zniszczenia po pożarze /LIONEL BONAVENTURE /AFP

Robotnicy, którzy pracowali na dachu katedry podczas feralnego pożaru zeznali, że alarm przeciwpożarowy odezwał się dwukrotnie

– podaje „Rzeczpospolita”, powołując się na zagraniczne media.

Jak czytamy, dotychczas przesłuchano około 30 robotników.

Zeznali oni, że pierwszy alarm przeciwpożarowy włączył się o godz. 18.20. Strażak, który był stale obecny w katedrze, przeprowadził wówczas kontrolę. Nie wykazała ona jednak nic niepokojącego.

Kolejny raz alarm włączył się o 18.43, ale wtedy ogień ogarniał już drewnianą konstrukcję dachu. „Rzeczpospolita” podaje, że prowadzący śledztwo policjanci nie mogą jeszcze wejść do katedry. Byłoby to zbyt niebezpieczne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pożaru było przypadkowe zaprószenie ognia.

W poniedziałek ok godz. 18.50 w katedrze Notre Dame w Paryżu wybuchł pożar. Ponad 400 strażaków przez kilkanaście godzin walczyło z żywiołem. Ogień strawił dach katedry i remontowaną iglicę. Przed zawaleniem uratowano główne dzwonnice oraz mury zewnętrzne. Nic nie pozostało natomiast z dębowego obelkowania dachu świątyni.

Katedra Notre Dame to jedna z najbardziej znanych świątyń na świecie, symbol Paryża. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163-1345). Spod jej murów w średniowieczu wyruszały wyprawy krzyżowe, we wnętrzu odbył się proces rehabilitacyjny Joanny d’Arc, a kilkaset lat później w 1804 r. Napoleon Bonaparte koronował się na Cesarza Francuzów. W czasach Rewolucji Francuskiej (1789-1799) uniknęła zburzenia i przemianowano ją wówczas na „Świątynię Rozumu”. Po śmierci Charlesa de Gaulle’a tysiące Francuzów żegnało go w tej świątyni.

__________________________

a https://fakty.interia.pl/swiat/news-pozar-w-notre-dame-alarm-przeciwpozarowy-ostrzegal-dwukrotni,nId,2941203?parametr=najczesciej_czytane&iwa_source=najczesciej_czytane#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Likwidacja świątyń, MASONERIA, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.