Komisja obrony walczy z katolickimi tradycjami w Armii Francuskiej

Deputowani rządzącej Republiki w Marszu (LREM) oraz lewackiej Francji Niepokornej (FI) przygotowali dokument dla parlamentarnej Komisji Obrony. Autorzy raportu opracowanego pod przewodnictwem deputowanego Jaen-Jacquesa Brideya (LREM) potępiają religijny, katolicki charakter niektórych świąt i uroczystości obchodzonych w Armii Francuskiej, zgodnie z długą tradycją wojskową. Raport domaga się likwidacji tej „szkodliwej, dyskryminacyjnej” tradycji. 

Uważamy, że trzeba zapewnić ścisłe przestrzeganie zasady neutralności. Świeckość i neutralność chronią zbiorowość przed działaniami szkodzącymi spójności grupy – oświadczył Bastien Lachaud (FI), jeden z autorów dokumentu zatytułowanego „Raport informacyjny o ewolucji dyspozycji do walki przeciw dyskryminacji wewnątrz sił francuskich”.

Jak powiedział antyklerykał, „rzeczywiście zbyt często używa się dużych nakładów aby wysyłać zaproszenia na ceremonie katolickie. Nie jest czymś niezwykłym, że e-maile z zaproszeniami na Mszę ku czci świętego patrona wysyła się ze internetowej skrzynki jednostki lub jej dowódcy” – ubolewał lewak.

Jean-Luc Mélenchon, przewodniczący skrajnie lewicowej partii Francja Niepokorna, jest znanym masonem, członkiem Wielkiego Wschodu Francji.

____________

FLC / PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-04-10)

Kolejna wojna o krzyż we Francji. Tym razem chcą usunąć symbol Chrystusa z cmentarza – „Zachowując krzyż nie respektuje się separacji Państwa od Kościoła i prawa z 1887r dotyczącego wolności pogrzebu wg którego cmentarz „podlega zasadzie neutralności” ”

Ten wpis został opublikowany w kategorii MASONERIA, Rewolucja Francuska, Społeczno - polityczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.