Strzelający w meczecie w Nowej Zelandii odwiedził Izrael

Zabójca Brenton Harrison Tarrant doprowadzono do sądu na przesłuchanie/REUTERS

Brenton Tarrant, zabójca, który zamordował 50 osób w Christchurch w Nowej Zelandii w 2016 r przyleciał do Izraela na 3-miesięcznej wizie turystycznej.

Bandyta odpowiedzialny za parę masowych strzelanin w dwóch meczetach w Nowej Zelandii odwiedził Izrael dwa i pół roku temu, podaje nowy raport.

Dwudziestoośmioletni Brenton Harrison Tarrant, obywatel Australii, został aresztowany w piątek, po tym jak strzelał w dwóch meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii, zabijając 50 osób i raniąc 50 osób. (liczba zabitych wzrosła do 58 osób /m.j)

Podczas ataków w piątek rano Tarrant zastrzelił dziesiątki osób w meczecie Al Noor, zanim zaatakował Centrum Islamskie Linwood, używając półautomatycznych karabinów i strzelb,  transmitując na żywo masakrę do mediów społecznościowych.

Urzędnik izraelski powiedział Kanałowi13, że Tarrant przybył do Izraela 25 października 2016 r., używając swojego australijskiego paszportu, ze standardową trzymiesięczną wizą turystyczną. Został odprawiony na lotnisku Ben Guriona, gdzie przybył z Turcji.

Dodał, że Tarrant pozostał w Izraelu przez dziewięć dni.

W sobotę Tarrant został przewieziony do sądu w Christchurch, gdzie został oskarżony o wielokrotne zabójstwo w masowych mordach.

Nie jest jednak jasne, czy Tarrant zostanie ostatecznie wydany do swojej ojczystej Australii, choć nowozelandzka premier Jacinda Ardern powiedziała, że Tarrant, nawet jeśli zostanie przeniesiony do Australii – zostanie osądzony w Nowej Zelandii w późniejszym terminie.

____________

m.jasińska

David Rosenberg, 17/03/19

źródło: israelnationalnews.com

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Islam, JUDAIZM - ŻYDZI, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Społeczno - polityczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.