Eurosodoma – Hiszpański sąd zablokował ekshumację generała Franco

Sąd zdecydował się na zablokowanie ekshumacji ciała generała Francisco Franco, ponieważ napotkałoby to na trudności architektoniczne i mogłoby wiązać się z ryzykiem zniszczenia bazyliki, w której pochowany jest były przywódca Hiszpanii. Ponadto sędziowie nie rozumieją pośpiechu, który towarzyszy całemu procesowi zainicjowanemu przez oddający powoli władzę lewicowy rząd Pedro Sancheza.

Sędziowie z San Lorenzo de El Escorial pod Madrytem uważają, że ekshumacja szczątków wojskowego może być groźna architektonicznie, a więc doprowadzić do zniszczenia bazyliki będącej miejscem jego pochówku. Konieczne byłoby bowiem podniesienie  marmurowej płyty nagrobnej i znajdującego się pod nią granitu ważącego blisko dwie tony, co byłoby oczywiście skomplikowaną operacją. Ponadto sędziowie nie rozumieją pośpiechu towarzyszącego całemu wydarzeniu, ponieważ Franco spoczywa tam już od ponad 44 lat.

Wyrok kończy sprawę z powództwa cywilnego, jaką wytoczył jeden z obywateli domagający się usunięcia szczątków bohatera hiszpańskiej wojny domowej. Dodatkowo teraz sędziowie Sądu Najwyższego będą musieli rozpatrzyć kolejny wiosek, tym razem zgłoszony przez rodzinę generała, która sprzeciwia się przeniesieniu miejsca jego pochówku poza osławioną Dolinę Poległych upamiętniającą osoby zamordowane przez komunistów w czasie wewnętrznego konfliktu.

Ustępująca socjalistyczna władza od wielu tygodni narzeka na działania zwolenników Franco, którzy składają pozwy przeciwko szarganiu jego pamięci i próbom likwidacji Doliny Poległych. W ostatnim czasie przeciwko ekshumacji opowiedział się także benedyktyński przeor zgromadzenia w Valle de los Caídos, zapowiadający respektowanie jedynie wyroku Sądu Najwyższego, a nie lewicowego rządu.

__________________

Na podstawie: gaceta.es. / Za: http://autonom.pl/?p=25499 / Data publikacji: 27.02.2019 / Za; https://wolna-polska.pl/wiadomosci/eurosodoma-hiszpanski-sad-zablokowal-ekshumacje-generala-franco-2019-02

Zobacz:

Po 75 latach od zwycięstawa Frankistów, komuniści chcą zbeszcześcić Dolinę Poległych!

Ten wpis został opublikowany w kategorii HISTORIA KOŚCIOŁA, Kościół i masoneria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.