Żydzi sami demaskują Netanjahu. Twierdzą, że powiedział o współpracy Polaków z niemieckimi mordercami [VIDEO]

Benjamin Netanjahu pytany o udział Polaków w holokauście Żydów/fot. Twitter AIP

Korespondentka izraelskiego „Haaretz” Noa Landau potwierdza, że Benjamin Netanjahu powiedział haniebne i kłamliwe słowa o rzekomej współpracy Polaków z Niemcami podczas mordowaniu Żydów. Zarzuca też premierowi Izraela, że teraz wycofuje się z tych słów.

Przed godziną ósmą rano dziennikarka „Haaretz” napisała, że wciąż jest w Warszawie.

Widzę że Polacy otrzymują wyjaśnienia z biura Netanjahu, według których ten nie powiedział, że Polacy współpracowali z nazistami. Powiedział to. Ostro i prosto. Wszyscy będą teraz kłamać aby tylko nie kłócić się z krajem, który zdecydował się zatrzeć swoją historię w Holokauście. Hańba – napisała korespondentka „Haaretz”.

Potwierdzają się słowa Rafała Ziemkiewicza, który zwrócił uwagę, że informacje o rzekomym współudziale Polaków w Holokauście poszły na cały świat, a sprostowanie, że słowa te nie zostały wypowiedziane, skierowano jedynie do wąskiego grona w Polsce.

Netanyahu odleciał z Warszawy. Dziennikarze pytają, czy Polacy współpracowali z nazistami, co na prawdę miał na myśli, czy spotkał się w tej sprawie z kimś w Polsce. Nie odpowiedział, przekazał sprawę asystentce, która powiedziała tylko, że był błąd (jak rozumiem prasowy) – napisał Jarosław Kociszewski.

Agencja Informacyjna Polska Press stwierdza, że premier Izraela nie zdementował swoich słów.

Źródła: twitter.com/nczas.com

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: