deklaracja anychrysta w Abu Zabi

„Boga nie ma”

Deklaracja, która miała rzekomo  dotyczyć głównie kwestii politycznych i społecznych, zawiera zapisy o charakterze teologicznym. W jednym z fragmentów czytamy, że „PLURALIZM i RÓŻNORODNOŚĆ RELIGII, koloru skóry, płci, ras i języków SĄ CHCIANE PRZEZ BOGA w Jego mądrości przez którą stworzył On rodzaj ludzki.”

Dla katolika jest to niesłychane i oczywiste bluźnierstwo! Nie chce się wierzyć, że papież mógł coś podobnego podpisać. Poza tym jest to kłamstwo nie zapisane ani nie praktykowane w żadnych znanych wierzeniach i kultach

Mało tego, podkreśla się, że jest to „dokument przemyślany ze szczerością i powagą, który zaprasza wszystkie osoby niosące w sercu wiarę w Boga oraz wiarę w ludzkie braterstwo do zjednoczenia i wspólnej pracy.”  a Kościół katolicki deklaruje przyjęcie kultury dialogu „jako drogi, oraz wzajemnego poznania jako metody i kryterium.”

***

Drogą Kościoła katolickiego jest Jezus Chrystus i nie ma innej:

6 «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. … » / Ewangelia wg św. Jana

Tak więc ewangelizacja, praca misyjna, stają się nie tylko zbędne, ale wręcz niezgodne z zapisami deklaracji …, a więc w każdej chwili mogą zostać uznane za niezgodne z umową i wręcz zakazane! Pacta sunt servanda (łac. umów należy dotrzymywać) – zasada wyrażająca się w tym, że osoba, która zawarła w sposób ważny umowę, musi się z niej wywiązać.

Po co Bergoglio podpisał taki dokument?!

Moderniści się oczywiście cieszą.

Piotr Sikora w „Tygodnika Powszechnego”przyznaje, że z punktu widzenia katolickiego magisterium Ecclesiae jest to stwierdzenie przełomowe.

– Z punktu widzenia dotychczasowego nauczania kościelnego magisterium podpisana przez papieża deklaracja jest teologicznie rewolucyjna.  i dodaję – Zawiera bowiem idee, które jak dotąd rozwijali teologowie osobiście zaangażowani w dialog międzyreligijny, ale raczej przez watykańskie kongregacji krytykowani

Natomiast o. Wojciech Kluj OMI, członek Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi wchodzącego w skład Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego  dla misyjne.pl komentuje

Nie jest to totalny przełom, bo nietrudno doszukać się tutaj kontynuacji zapisów zawartych choćby w deklaracji „Nostra aetate”, ale podpisany dokument trzeba uznać za bardzo odważny i – w oczach niektórych – bardzo kontrowersyjny krok. – To, co w pierwszej chwili mnie uderza, to odwaga papieża i jego współpracowników, bo taki dokument musiał być wcześniej konsultowany. Warto też zwrócić uwagę na nowe wyzwania islamu – zarówno dla islamu, jak i te, które islam stawia nam

– Oczywiście trzeba być realistą. Samo podpisanie dokumentu nie rozwiąże wszystkich problemów, ale jednak w wielu kwestiach taki wspólny głos, choćby w sprawie potępienia przemocy, jest bardzo potrzebny. Z naszej perspektywy jest to też piękna forma świadczenia o Chrystusie i Jego nauczaniu oraz o działaniu Ducha Świętego zarówno w widzialnej wspólnocie Kościoła, jak i poza nią – dodaje o. Kluj OMI

Dokument stwierdza dalej, że religie nie nakłaniają do wojny oraz nie mogą wzbudzać uczuć nienawiści, wrogości, ekstremizmu, nie zachęcają do przemocy oraz przelewania krwi. Te nieszczęścia są owocem wypaczeń w nauczaniu religijnym, są przejawem politycznego instrumentalizowania religii, ale także czasami efektem interpretacji dokonywanej przez grupy ludzi religijnych.

Dlatego wzywamy wszystkich – czytamy w deklaracji – do zaprzestania posługiwania się religią w celu wzbudzania nienawiści, przemocy, ekstremizmu oraz ślepego fanatyzmu, do zaprzestania używania imienia Boga dla usprawiedliwiania zabójstw, eksterminacji, terroryzmu oraz zniewalania.

„Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Allaha i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Allah i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni” (Koran 9:29).

„Żydzi powiedzieli: Uzajr jest synem Allaha. A chrześcijanie powiedzieli: Mesjasz jest synem Allaha. Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Allah! Jakże oni są przewrotni!” (Koran 9:30).

„Zaprawdę, ci, którzy nie uwierzą, spośród ludzi Księgi i bałwochwalcy, będą w ogniu Gehenny, gdzie będą przebywać na wieki. Oni są najgorsi ze stworzeń!” (Koran 98:6).

religie nie nakłaniają do wojny oraz nie mogą wzbudzać uczuć nienawiści, wrogości, ekstremizmu, nie zachęcają do przemocy oraz przelewania krwi. Te nieszczęścia są owocem wypaczeń w nauczaniu religijnym, są przejawem politycznego instrumentalizowania religii, ale także czasami efektem interpretacji dokonywanej przez grupy ludzi religijnych.

Czy powyższe stwierdzenia nie nakłaniają do wojny i nie wzbudzają uczuć nienawiści, wrogości, ekstremizmu?, czy nie zachęcają do przemocy oraz przelewania krwi? czy są owocem wypaczeń w nauczaniu religijnym, lub przejawem politycznego instrumentalizowania religii i efektem interpretacji dokonywanej przez grupy ludzi religijnych?

Wreszcie – Czy powyższe, wrogie zdania, pochodzą od tego samego Boga, którego wyznają chrześcijanie?  Komentarze koraniczne (tafsiry) są jeszcze bardziej złowrogie.

– Papież i imam podejmują ryzyko powiedzenia mocnym głosem, że jeżeli chcemy przezwyciężyć trzecią wojnę światową w kawałkach, to trzeba, by ludzie wierzący różnych religii zaczęli na siebie patrzeć jak na braci

– komentuje watykanista Andrea Tornielli.

Ewangelia wg św. Jana

25 To wam powiedziałem przebywając wśród was. 26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. 27 Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!

m.jasińska

Cytaty za misyjne.pl

epa04226131 Pope Francis (L) kisses the hand of Holocaust Survivor Eliezer (Lolek) Grynfeld (2-R) during a memorial ceremony in the Hall of Remembrances in the Yad Vashem Holocaust memorial in Jerusalem, Israel, 26 May 2014. Pope Francis honored the six-million Jews who perished at the hands of the Nazis during the Holocaust of World War II. Pope Francis is on a two days visit in Israel. EPA/ABIR SULTAN REPEATING RECROPPED VERSION.

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, Dokumenty, EKUMENIZM, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowa etyka moralności, WALKA Z KOŚCIOŁEM, Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „deklaracja anychrysta w Abu Zabi

  1. Pingback: Prezydent Światowego Kongresu Żydów: „Wypełnij internet braterstwem” – Wolna Polska – Wiadomości

  2. Pingback: Prezydent Światowego Kongresu Żydów: "Wypełnij internet braterstwem" | Newsy Polska i Świat

  3. Pingback: Watykan odkłada globalny pakt edukacyjny promujący „nowy humanizm” papieża | sede vacante

  4. Pingback: Abp Vincenzo Zani: „nowy humanizm” papieża Franciszka koncentruje się na Bogu, który „wycofuje się”. | sede vacante

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.