Oświęcim: Tchórzostwo ONR!

74 rocznica oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz Birkenau

Tyle chłopa w szeregach, a nie potrafili wejść na teren Obozu.
Hańba. Ten ONR musi być rozwiązany, bo jego władzom brak jakiegokolwiek mandatu do posługiwania się tą nazwą organizacji: Obóz Narodowo-Radykalny.

Red. Gazeta Warszawska

Oświęcim: 74 rocznica oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz Birkenau

Dzisiaj mija 74 rocznica oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz Birkenau. Z tej okazji liczna delegacja ONR-u stawiła się w Oświęcimiu na placu Tadeusza Kościuszki, by złożyć hołd poległym, wśród których byli także polscy nacjonaliści, o czym często się zapomina.

Miejskie uroczystości rozpoczęły się odegraniem, przez orkiestrę, hymnu państwowego, następnie delegacje miejskich instytucji i zagranicznych oficjeli złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego także złożyli wieńce i znicze. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów przeszliśmy w równym szyku niosąc flagi Polski, by po kolei wyrazić szacunek i pamięć dla pomordowanych przez niemieckich oprawców więźniów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Uwieńczeniem dzisiejszych uroczystości był pouczający wykład kolegi Edwina Harmaty na temat relatywizacji informacji o obozach koncentracyjnych, jakie rozsiewają polskie i zagraniczne media. Kłamliwe stwierdzenie “polskie obozy koncentracyjne” jest próbą zrzucenia odpowiedzialności ze strony niemieckiej i chęcią wybielenia historii.

Walka z tymi kłamstwami nie jest łatwa, tym bardziej gdy polski rząd ugina się pod żądaniami Knesetu i rezygnuje ze zmian prawnych, które mogłyby zapobiec tym oskarżeniom i podjąć realną walkę z kłamcami. Niestety Polska jest nadal narażona na te obraźliwe hasła, przez co nasza pozycja na arenie międzynarodowej jest osłabiona.

Zgodnie stwierdziliśmy podczas dyskusji, że potrzebna jest nieustanna edukacja o prawdziwym pochodzeniu twórców obozów zagłady zbudowanych na polskiej ziemi. Walka z dezinformacją i zakłamaniem historycznym jest niezwykle trudna, ale konieczna, szczególnie w obliczu nieudolnego rządu, który liczy się bardziej ze zdaniem izraelskich polityków, aniżeli kieruje polskim interesem narodowym.

______________

Za;  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/2963-oswiecim-tchorzostwo-onr

Oświęcim: 74 rocznica oswobodzenia więźniów niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz Birkenau

2 odpowiedzi na “Oświęcim: Tchórzostwo ONR!”

    1. Anie z treści artykułu ani ze zdjęć nic takiego nie wynika…
      Ps. Nigdy nie kłamię, mogę się co najwyżej mylić, a i to rzadko – nie zamieszczam niezweryfikowanych informacji

      Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.