Syria przygotowuje się do hucznych obchodów Bożego Narodzenia – video

(foto, wideo na wyłączność)

Tegoroczne święta Syryjczycy obchodzić będą z rozmachem. Chrześcijanie powracają do kraju i wychodzą z ukrycia. Ponadto Syryjczycy cenią sobie, kiedy jest dobra okazja do spotkań, wspólnej twórczości, ożywienia ulic miast.

Choinki, girlandy i odświętnie ubrane dzieci cieszą oczy przedstawicieli wszystkich wyznań, partii politycznych i warstw społecznych.

Przed prawosławnym kościołem pw. Świętych Archaniołów Michała i Gabriela w syryjskiej Latakii zapalono największą w mieście choinkę. Na jej szczycie zapłonęła gwiazda, na niebie rozjarzyły się gejzery sztucznych ogni. Z tej okazji 70 dzieci wykonało świąteczne hymny i pieśni. Na imprezę przyszło wielu mieszkańców miasta i oficjalnych przedstawicieli.

Metropolita Latakii Kościoła Prawosławnego Afanasius Fahd powiedział Sputnikowi, że „Święto Bożego Narodzenia cieszy wszystkich Syryjczyków. Kiedy spacerujemy ulicami miasta i widzimy, jak ludzie weselą się i obchodzą Święto, podnosi to nastrój każdego człowieka, niezależnie od tego, jakim politycznym czy religijnym poglądom hołduje. Tysiące ludzi uśmiecha się i nadaje przekaz miłości i pokoju. Chrześcijaństwo to część kulturowej spuścizny Syryjczyków, którą usiłowali zniszczyć i wypaczyć terroryści”.

Boże Narodzenie w Latakii

Metropolita Afanasius podziękował Rosji, Chinom i innym przyjaciołom, którzy udzielili wsparcia syryjskiemu narodowi. Dzięki ich pomocy udało się przezwyciężyć kryzys i wojnę, ludzie powracają do bezpiecznego życia. Syryjczycy to naród miłujący pokój, kochający życie. Tego samego życzy on całemu światu — powiedział metropolita.

_____________

https://pl.sputniknews.com/opinie/201812129381145-Sputnik-Boze-Narodzenie-Syria-Latakia/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, HISTORIA KOŚCIOŁA, Islam, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Prawosławie, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.