Kolejna złowroga informacja ze strony polskojęzycznego KneSejmu

W środę 5 grudnia o godz. 16.00 w Sejmie (hall główny, I piętro) odbędzie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji żydowskiego święta świateł. Organizatorem przedsięwzięcia jest Chabad-Lubawicz Polska.

Uroczystości będzie towarzyszyć okolicznościowa wystawa „Chanuka – wystawa fotografii z Mea Shearim w Jerozolimie”. Wystawa składa się z 11 plansz przedstawiających obchody święta świateł w najstarszej ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy zamieszkałej przez społeczność chasydzką.

Chanuka to trwające osiem dni święto obchodzone w okresie przesilenia zimowego jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich. Upamiętnia wydarzenia, które nastąpiły po zbezczeszczeniu Świątyni Jerozolimskiej – jeden dzbanuszek oliwy płonął przez wszystkie osiem dni uroczystości ponownego wyświęcenia świątyni. Centralnym obrzędem święta świateł jest zapalanie świec na chanukiji.

Za; Uroczystość zapalenia lampy chanukowej w Sejmie (5 grudnia) – zapowiedź: http://www.sejm.gov.pl.

Grzegorz Braun o gojach i chasyckiej sekcie Chabad-Lubawicz

Czy to jeszcze Sejm czy już Kneset? Posłowie uczestniczyli w obrzędach pod przewodnictwem szefa żydowskiej sekty

Rabin Szalom Ber Stambler (L) podczas uroczystości zapalenia lampy chanukowej w Sejmie, która odbyła się, 5 bm. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Żydowskie Chabad-Lubavich Polska. (cat) PAP/Jakub Kamiński

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek wraz z Żydami zapaliła w środę w holu głównym Sejmu lampę chanukową z okazji żydowskiego Święta Świateł. To światło symbolizuje pokój, tolerancję i wolność – powiedziała wicemarszałek.

Obrzędy prowadził rabin Chabad Lubawicz Szalom Dow Ber Stambler z sekty Chabad Lubawicz. Wyraził radość, że może po raz kolejny zapalić chanukowe świece w gmachu polskiego parlamentu. „Mija już 13 lat odkąd chanukowe światło po raz pierwszy po wojnie ponownie pojawiło się w tym gmachu. (…) Chasydzi mówią, że należy słuchać, co świece chanukowe nam opowiadają. One mówią, że nawet jeśli to trudne, trzeba walczyć o prawdziwe wartości (…) powinniśmy znaleźć siłę i używać jej, przede wszystkim aby pomagać innym (…) Dzisiaj z polskiego Sejmu wychodzi dokładnie ten głos o tolerancji, wolności religijnej i wolności kulturalnej” – powiedział.

Specjalny list do rabina skierował premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że Chanuka to jedno z najważniejszych świąt dla członków polskiej społeczności żydowskiej. „Cieszę się, że w roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 70-lecia państwa Izrael spotykamy się w Sejmie, by razem zapalić świecę chanukową. To piękne i symboliczne zarazem (…) Rzeczpospolita odrodziła się przed wiekiem dzięki wspólnemu wysiłkowi i poświęceniu polskich patriotów, wśród nich także tych pochodzenia żydowskiego” – zaakcentował premier.

„Pamiętamy o Żydach walczących o wolność dla Polski z bronią w ręku w Legionach Piłsudskiego, pamiętamy o wszystkich walczących o ocalenie wspólnego dziedzictwa pod zaborami. Nasza tysiącletnia historia pokazuje wspólne dla obu narodów umiłowanie wolności, wolę walki i przetrwanie. Dzisiaj w siedzibie parlamentu suwerennej Polski gromadzimy się właśnie wokół symbolu przetrwania, symbolu zwycięstwa dobra nad złem” – napisał Mateusz Morawiecki.

Minister rolnictwa, przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej Jan Krzysztof Ardanowski pozdrowił zebranych w imieniu „posłów i senatorów, którzy w sposób szczególny starają się wspierać współpracę naszej ojczyzny z państwem Izrael. którzy podejmują wiele działań dla upamiętnienia również historii Żydów mieszkających prawie tysiąc lat wśród nas na ziemiach nad Wisłą”.

Wiceambasador Izraela w Polsce, Tal Ben-Ari Yaalon mówiła, że Żydzi czekają na Chanukę z dwóch powodów. „Po pierwsze to osiem dni wolnego, po drugie to jedzenie związane z tym świętem. Kiedy zaczęłam tutaj swą misję okazało się, że to, co znamy jako jedzenie związane z Chanuką, można w Polsce jeść codziennie. Są to pączki i placki” – mówiła dodając, że gdy to odkryła „wpadła w zachwyt, podobnie jak wielu innych Izraelczyków w Polsce”. „W tym roku obchodzimy również 70 lat stosunków dyplomatycznych między Polską a Izraelem (…) Chanuka jest znana jako Święto Światła. Spoczywa na nas obowiązek walki z antysemityzmem (…) by te tysiąc lat wspólnego życia w Polsce było kontynuowanych” – dodała ambasador.

W uroczystości wzięli udział także m.in. czołowy szabesgoj wiceminister kultury Jarosław Sellin, parlamentarzyści i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Chabad Lubawicz Polska. (PAP)

Za: Najwyższy Czas! (06/12/2018)

Skandal w Poznaniu. Prezydent Poznania zapomina języka polskiego! Ale, spokojnie jarmułki nie zapomniał

Jacek Jaśkowiak podczas święta Chanuki/ Facebook: Jacek Jaśkowiak

Poznańscy Żydzi obchodzili Chanukę. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z zapałem większym niż wyznawcy mojżeszowi zapalił świąteczną świeczkę. Tak się przejął tą rolą, że zapomniał języka polskiego! Spokojnie, mycki nie zapomniał.

Jacek Jaśkowiak, miłośnik LGBT wziął udział w tegorocznym święcie Chanuki, a jednocześnie dwudziestoleciu odtworzenia poznańskiej gminy żydowskiej.

„Cieszę się, że mogę brać udział w tak ważnym święcie. Społeczność żydowska ma swoje ważne miejsce w historii Poznania. Przez wieki Żydzi tworzyli to miasto razem z Polakami, kres temu położyła dopiero II wojna światowa. Trzeba było wielu lat, by gmina wznowiła działalność.” – powiedział na spotkaniu z diasporą żydowską prezydent Poznania.

„Prezydent Poznania Jaśkowiak tak się podjarał żydowskim świętem że o jarmułce na głowę nie zapomniał, ale zapomniał o języku polskim”- czytamy na profilu Prawa Strona.

Tweet z babolami językowymi żydofila z Poznania poniżej.

Za: Najwyższy Czas! (05/12/2018)

________________

za; http://www.bibula.com/?p=105592

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: