Jutro wielkie święto w POMPEJACH!

Fedeli-a-Pompei-per-il-bacio-al-Quadro-della-Madonna

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej ma swoją piękną historię. Nie wiemy, kto go namalował, wiemy tylko, jak trafił do Pompejów.

Bartolo Longo szukał jakiegokolwiek obrazu Matki Bożej Różańcowej dla mieszkańców Doliny Pompejańskiej w czasie, kiedy trwały tam misje. Po długich poszukiwaniach otrzymał od znajomego zakonnika obraz, który on sam nabył na pchlim targu. Wyglądał on tragicznie: malatura była popękana, brakowało kawałków płótna, niektóre miejsca zostały nadgryzione przez mole…

Jednak z braku czasu Bartolo nie namyślał się długo. Kazał zapakować obraz i polecił znajomemu woźnicy odwieźć go do Pompejów. Nieszczęsny woźnica nie wiedząc, co znajduje w pakunku, położył go na… stercie obornika. Trudnił się on bowiem wywozem gnoju z podneapolitańskich gospodarstw, który odprzedawał później chłopom w Pompejach jako nawóz.

Tak obraz dotarł do Doliny Pompejańskiej. Został on potem dwukrotnie odnowiony, w tym podmieniono płótno na nowe, a św. Różę przemalowano na św. Katarzynę Sieneńską. Obraz ten po dziś dzień mieści się w głównym ołtarzu bazyliki różańcowej w Pompejach i jest uznany za cudowny! Przyozdobiony drogocennymi koronami i diamentami – darami od wiernych co otrzymali szczególne łaski.

Tylko raz w roku można podejść i ucałować cudowny obraz. 13 listopada! Ale i Ty możesz mieć w domu kopię obrazu Matki Bożej Pompejańskiej!

Zobacz i kliknij tu:

https://rosemaria.pl/nowenna-pompejanska/obrazy-i-dewocjonalia

Za; https://pompejanska.rosemaria.pl/2018/11/jutro-wielkie-swieto-w-pompejach/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Matka Boża Różańcowa z Pompei, Nabożeństwo 54 dniowe do Królowej Różańca Świętego, Pompea, Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.