FRANCISZEK: PAN CHCE ZMIAN W KOŚCIELE

nomqms1bjcfgn2m8t0s0gydbhn2m8t0s0gydc

„Pan chce zmian w Kościele”, powiedział papież Franciszek do 28 jezuitów, z którymi spotkał się w wileńskiej nuncjaturze w czasie podróży do krajów bałtyckich (LaCiviltaCattolica.com, 17 października).

Mało zaskakujące jest, że Franciszek powtórzył mantrę o „klerykalizmie”, który miałby być perwersją Kościoła [ale czym jest ten „klerykalizm”?].

Franciszek wierzy, że [zakończony porażką] II Sobór Watykański z ideologią Ludzi Boga jest rozwiązaniem, a nie przyczyną problemu [tymczasem od tego soboru większość Ludzi Boga zniknęła].

Mimo wszystko Franciszek brnie dalej: „historycy twierdzą, że potrzeba 100 lat, by postanowienia soboru weszły w życie. Jesteśmy w połowie drogi”.

Jako alternatywę dla tej przerażającej perspektywy Franciszek powinien pamiętać, że „Pan chce zmian”.

_______________

https://gloria.tv/article/hYGtJSDr4Ws93NYzGVirddg8P/fbclid/IwAR1N2dCXMSv0W5kpk8JiG5e_J1rMf9AcssnYZivRhiokvVADCf86kI4pst8

laciviltacattolica.com/i-believe-the-l…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowe '"credo" Franciszka, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.