Asteroida 2018 EB z wielką prędkością zbliża się do Ziemi! Czy już jutro dojdzie do ogromnej katastrofy? NASA wydała komunikat [VIDEO]

ASTEROIDA_ZIEMIA_KATASTROFA_NCZAS

Asteroida – zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube/Real Thing TV

Asteroida 2018 EB z wielką prędkością zmierza w naszym kierunku i już w niedzielę, we wczesnych godzinach porannych czasu polskiego, ma zbliżyć się do Ziemi. NASA wydała specjalny komunikat, w którym ostrzega przed tsunami mierzącym ponad 260 metrów. Gdyby ta asteroida uderzyła w Ziemię doszło by do niewyobrażalnej katastrofy – ocenia NASA.

Skała kosmiczna Asteroid 2018 EB już w niedzielę w godzinach porannych przeleci niebezpiecznie blisko Ziemi, zdaniem NASA gdyby znalazła się na kursie kolizyjnym z naszą planetą doszłoby do ogromnej katastrofy. Zgodnie z obliczeniami NASA asteroida osiągnie najbliższą odległość do Ziemi około godziny drugiej w nocy nad Wielką Brytanią.

Centrum badań nad obiektami bliskimi ziemi (CNEOS) NASA wierzy, że skała kosmiczna osiągnie 0,03956 jednostek astronomicznych (au) lub 15,4 odległości księżycowych (LD) od Ziemi. Odległość, o której mowa, wynosi około 5,9 miliona kilometrów. Co ważne asteroida przeleci koło naszej planety z niezwykle dużą prędkością szacowaną na 34 000 km/h, czyli niecałe 10 km/s.

Zwykli obserwatorzy gwiazd mogą uważać, że jest to zbyt daleko, aby stanowić jakiekolwiek realne zagrożenie dla naszej planety. Jednak NASA zaklasyfikowała asteroidę do tak zwanego obiektu bliskiego Ziemi (NEO) i potencjalnie niebezpiecznej asteroidy (PHA). Skałę kosmiczną śledzi oddział Jet Propulsion Laboratory NASA w Pasadenie w Kalifornii.

Program obserwacji obiektów kosmicznych NASA jest odpowiedzialny za znajdowanie, śledzenie i charakteryzowanie obiektów kosmicznych bliskich Ziemi – asteroid i komet. Oznacza to, że mogą one dochodzić w granicach 0,3 AU – 50 milionów kilometrów od orbity Ziemi – czytamy w komunikacie NASA.

PHA to asteroidy i komety na wyjątkowo bliskich trajektoriach lotu, bliskich Ziemi, które mierzą ponad 140 m średnicy. Jak szacuje NASA Asteroid EB mierzy między 120 m a 260 m średnicy. Gdyby ta asteroida uderzyła w Ziemię doszłoby do niewyobrażalnej katastrofy.

______________

Asteroida 2018 EB z wielką prędkością zbliża się do Ziemi! Czy już jutro dojdzie do ogromnej katastrofy? NASA wydała komunikat [VIDEO]

 

 

 

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: