Posłuszeństwo: Dogmat o nieomylności papieża 1870 vs Obowiązek sprzeciwu

I010_JPIIToaff

Po ogłoszeniu dogmatu o nieomylności papieża w1870 wpływ papiestwa osiągnął nowy punkt w historii. Ironią losu po instalacji modernistów na szczytach władzy w KK po SVII nieomylność papieska działała w przeciwnym kierunku. Przybyli, aby służyć samozniszczeniu Kościoła .

O. Francisco de Vitoria, OP

(…) Należy odmówić posłuszeństwa papieżowi, który publicznie niszczy Kościół. Tron Piotrowy należy chronić przed błędami, nawet popełnionymi przez papieży Papież nie ma władzy niszczenia – jeśli tak robi, legalny jest nasz sprzeciw.

I010_Benedict

St. Robert Bellarmine,

„Tak samo, jak można oprzeć się Papieżowi, który atakuje ciało, jest również dopuszczalne, aby opierać się temu, kto atakuje duszę, lub który zakłóca porządek cywilny, – a przede wszystkim temu, kto usiłuje zniszczyć Kościół.

św. Augustyn

„Nauczając, że przełożeni nie powinni odmawiać korygowania przez podwładnych, św. Paweł nauczał, że w obronie prawdy i miłości, podwładni mogą mieć odwagę stawić opór przełożonym bez strachu ” (Epistula 19 ad Hieronymum)”

I010_SCHORNBORN

św. Tomasz

Niektórzy mówią, że korygowanie [nauczania] nie obejmuje prałatów, dlatego, że człowiek nie powinien podnosić głosu przeciwko Bogu (…) Jednak tak się nie dzieje, ponieważ, gdy prałaci grzeszą, nie reprezentują nieba, a zatem muszą być korygowani.

___________________________

m.j.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Dogmatyka katolicka, Dokumenty, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Kościół Katolicki w Polsce, Obowiązek sprzeciwu, Sobór Watykański II, Uncategorized, WALKA Z KOŚCIOŁEM, św. Bellarmin - doktor Kościoła i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.