Kardynał Vigano który zdemaskował papieża i siatkę homoseksualistów w Kościele ukrywa się i ponownie oskarża Franciszka . Po całym świecie ściga go watykański wywiad

vigano_giani_nczasArcybiskup Carlo Maria Viganò. Domenico Giani, szef watykańskiego wywiadu Santa Alleanza. Fot. PAP, wikipedia

Arcybiskup Carlo Maria Viganò, który oskarżył papieża o ukrywanie pedofilskich homoseksualnych ekscesów kardynała Theodora McCarricka od ponad miesiąca ukrywa się. Teraz przerwał milczenie i ponownie oskarżył Franciszka. Byłego nuncjusza po całym świecie szukają watykańskie watykańskie służby. Chcą go ściągnąć do Rzymu, by został postawiony przed sądem kanonicznym.

Były nuncjusz apostolski w USA arcybiskup Carlo Maria Vigano ponownie oskarżył papieża Franciszka o to, że także on wiedział o czynach pedofilskich byłego metropolity Waszyngtonu, byłego kardynała Theodore’a McCarricka.

Hierarcha twierdzi, że milczenie papieża potwierdza zarzuty. List abpa Vigano opublikowały w piątek katolickie strony internetowe, na których aktywni są przeciwnicy obecnego papieża.

Arcybiskup napisał, że brak odpowiedzi z Watykanu na stawiane zarzuty jest sprzeczny z papieskimi apelami o „przejrzystość i budowę pomostów”. „Qui tacet consentit” (kto milczy, pozwala) – tej łacińskiej formuły użył abp Vigano, który w pierwszym liście w sierpniu zażądał dymisji Franciszka. Jego zdaniem papież wiedział o czynach McCarricka od pięciu lat.

„Tuszowanie ze strony papieża jest ewidentne i nie jest to odosobniony błąd” – argumentuje były nuncjusz. Następnie podkreślił: „Papież Franciszek bronił homoseksualnego duchowieństwa, które popełniło ciężkie czyny wykorzystywania seksualnego przeciwko nieletnim i dorosłym”.

Wśród sprawców wymienił księdza z Buenos Aires, a więc dawnej archidiecezji obecnego papieża, oraz kapłana z Włoch.

Były nuncjusz w Waszyngtonie broni się zarazem przed możliwym oskarżeniem go o publikację poufnych dokumentów Watykanu. „Oczywiście niektóre z tych faktów objęte były tajemnicą papieską, której przyrzekłem strzec i której wiernie strzegłem od początku mojej służby w Stolicy Apostolskiej” – zaznaczył. „Ale celem każdej tajemnicy, włącznie z tą papieską, jest ochrona Kościoła przed jego wrogami, a nie tuszowanie i stawanie się wspólnikami w przestępstwach popełnionych przez niektórych jego członków” – dodał.

Abp Vigano wezwał prefekta Kongregacji ds. Biskupów kardynała Marca Ouelleta, by przedstawił „prawdę” jako osoba, która dysponuje całą dokumentacją na temat McCarricka i tuszowania jego czynów.

List abpa Vigano nosi sobotnią datę, 29 września, co oznacza, że zamierzano zapewne ogłosić go w uroczystość świętego Michała, patrona Kościoła powszechnego.

„To, co napisał Vigano, jest absurdalne, zwłaszcza absurdalny jest sposób”, w jaki to zrobił – ocenił przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kardynał Gualtiero Bassetti. W wywiadzie dla dziennika „Il Fatto Quotidiano” hierarcha oświadczył: „Jeśli chce się napisać dokument zgodnie z prawdą, nie używa się stylu, w którym można dostrzec groźby”. „Jeśli zrobi się coś takiego, składając zawiadomienie w prokuraturze, samemu zostanie się oskarżonym zamiast tego, kogo chce się obrzucić błotem” – dodał.

Kardynał Bassetti zapewnił, że wkrótce napłynie z Watykanu szczegółowa odpowiedź na zarzuty włoskiego dostojnika. „Są podstawy, by obalić ten fałsz” – oświadczył szef episkopatu Włoch.

Watykan dotychczas nie skomentował nowej publikacji abpa Vigano.

Były nuncjusz papieski w Stanach Zjednoczonych ukrywa się od ponad miesiąca po tym jak w swym liście-testamencie oskarżył papieża o ukrywanie pedofilskich ekscesów arcybiskupa Waszyngtonu Theodora McCarricka.

Teraz arcybiskup Vigano ścigany jest przez watykańskie służby Santa Alleanza, które w 1566 roku założył papież Pius V. Według wielu ekspertów należą one do najbardziej skutecznych na świecie i są najdyskretniejsze.

Allen Dulles pierwszy dyrektor CIA twierdził, że posługujący się mottem „Krzyżem i Mieczem” wywiad watykański zdolny był obalać rządy. Simon Wiesenthal, słynny łowca nazistów twierdził, że „służby watykańskie są najskuteczniejsze na świecie”, mimo, iż dysponują znacznie mniejszymi środkami i możliwościami niż amerykańskie, rosyjskie, czy izraelskie. Mają jednak doświadczenie i od setek lat gromadzoną wiedzę jak żadne inne służby na świecie

Wielu agentów ukończyło watykańską akademię dla dyplomatów – Pontificia Accademia Ecclesiastica. Trafiają do niej specjalnie wybrani księża. Uchodzi ona nie tylko za jedną z najlepszych szkół dyplomacji, ale też szkół szpiegowskich.

____________________

Źródło: PAP

Kardynał Vigano który zdemaskował papieża i siatkę homoseksualistów w Kościele ukrywa się i ponownie oskarża Franciszka . Po całym świecie ściga go watykański wywiad

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: