CUD W ZAMACHU NA PREZYDENTA REPUBLIKI Augusto Pinocheta

MILAGRO-EN-ATENTADO-AL-PRESIDENTE

W 1936 roku młody kadet w Szkole Wojskowej, o nazwisku Augusto Pinocheta Ugarte, otrzymał z wyróżnieniem licencję oficera pierwszego stopnia Armii Chile.

Jako człowiek wierzący udał się do  kościoła p.w. św. Alfonsa, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby podziękować Matce Bożej za pomoc w tym szczęśliwym początku swojej kariery wojskowej, a jednocześnie pomodlić się o jej nieustanną opiekę na ścieżce nowego życia. Świadectwem wiary i religijnego zaangażowania pozostała marmurowa tablica, którą zainstalował przy ołtarzu Dziewicy.

Pięćdziesiąt lat później, 7 września 1986 r., ten sam oficer, obecnie naczelny dowódca armii i prezydent Republiki Chile, zostaje ofiarą zdradzieckiego ataku na swoje życie dokonanego przez grupę terrorystów. W cudowny sposób ratuje go Dziewica Nieustającej Pomocy i po raz kolejny pokazuje, że Dziewica Nieustającej Pomocy nie zapomina ani nie porzuca tych, którzy pokładają wiarę Jej Opiece.

W jednym z okien samochodu,  którym podróżował prezydent Pinochet, – pociski i odłamek tworzą obraz będący repliką obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Miłość Maryi ratuje i chroni tych, którzy są powołani do spełnienia przeznaczenia dla dobra Chile i Chilijczyków.

+

O Maryjo, Matko Nieustającej Pomocy, która z taką czułością z tego cudownego obrazu na nas spoglądasz, z dziecięcą ufnością spieszymy do Twych stóp z naszymi wspólnymi prośbami. Racz spojrzeć na nas łaskawie i wysłuchać naszych błagań.

Przyjdź nam z pomocą w wielorakich potrzebach naszych. Błagamy Cię o to najusilniej i najgoręcej, pomagaj nam nieustannie.

+

Zobacz: Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Tłum. m.jasińska

http://no-esta-mas-decir.blogspot.com/2008/07/milagro-en-atentado-al-presidente-de-la.html

 

%d blogerów lubi to: