Benedykt XVI oskarża Kościół o współudział w zbrodniach nazistowskich

Benedykt XVI korespondował latem z wiedeńskim Rabbim Arie Folgerem na temat wywołującego zmieszanie artykułu, który w lipcu Benedykt napisał na temat „Żydów”. Według LaStampa z 12 września, były papież nie wprost oskarżył „Chrześcijan” o to, że rzekomo nie traktowali „Żydów” z „należnym szacunkiem” między innymi przy interpretacji Starego Testamentu.

Ex-papież nawet powtórzył historyczne kłamstwo o „smutnej historii Chrześcijańskiego antyjudaizmu, prowadzącego do antychrześcijaństwa i antyjudaizmu nazistów”, mimo że naziści byli antykatolikami sami z siebie, zamykali klasztory, usuwali krucyfiksy i więzili tysiące księży. Kościół natomiast walczył o nich i ocalił setki tysięcy Żydów.

O utworzeniu państwa Izrael, założonego przez ateistów, którzy wypędzili ponad milion Palestyńczyków, odrzuconego przez prawowiernych ortodoksyjnych Żydów Benedykt XVI powiedział: „wierność Boga względem Izraela objawia się na nieprzewidziane sposoby”.

Na koniec Benedykt XVI stwierdził również, że dziś jest „znacznie większa jedność między Izraelem a Kościołem niż kiedykolwiek wcześniej”, mimo że Watykan utrzymuje stosunki tylko z małą frakcją raczej liberalnych Żydów o słabej wierze.

***

  • Jako, że to twierdzi żyd – niewiarygodne! – m.jasińska

_____________

14

https://gloria.tv/article/SDedBoodbYge1paD9XTgJnHJi/replies

waz2054

Ciekawe to wszystko, ale widać, że Benedykt XVI nie słuchał uważnie wykładu ks. prof. Chrostowskiego. Mnie też się zdarza, że nie mogę wysłuchać kazania kiedy zapomnę aparatu słuchowego.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: