Seminaria przyjmują homoseksualistów

Ujawnione niedawno informacje na temat ignorowania przypadków pedofilii i homoseksualizmu przez obecną hierarchię kościelną spowodowały, że Kościół katolicki nabrał wody w usta, a sprawy nie chcą komentować ani papież Franciszek, ani też konferencje episkopatu poszczególnych krajów.

Ksiądz Henryk Zieliński z tygodnika „Idziemy” uważa jednak, że skandale seksualne w Kościele są głównie efektem tolerowania homoseksualistów, w tym przyjmowania ich do seminariów dla duchownych.

„Bardzo ważną sprawą – i coraz więcej hierarchów europejskich oraz amerykańskich zwraca na to uwagę – są związki między lobby homoseksualnym i czynnymi homoseksualistami w Kościele a różnymi patologiami, do których dochodzi” – mówił duchowny podczas dyskusji w TVP Info.

Zdaniem redaktora naczelnego katolickiego tygodnika, o ignorowaniu instrukcji z 2005 roku w sprawie zakazu przyjmowania homoseksualistów do seminariów mówił mu jeden z autorów tego dokumentu, kardynał Zenon Grocholewski.

Zdaniem księdza Zielińskiego instrukcja była także ignorowana w niektórych polskich diecezjach. Ponadto powoływał się on na raporty dotyczące przypadków molestowania seksualnego przez księży z amerykańskiej Pensylwanii, z których wynika, że 90 proc. takich przypadków związana jest z homoseksualną orientacją duchownych.

Redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” dodał, że mówiąc podczas dyskusji „Jak zapobiegać pedofilii w Kościele?” o potrzebie przestrzegania instrukcji z 2005 roku został określony mianem „homofoba”.

__________________

Doktryna Kościoła przyjęta na SVII wywróciła całkowicie tradycyjne nauczanie Kościoła – te wszystkie rzekome wynaturzenia de facto zostały zawarte w Nostra aetate … – w judaizmie opartym na Talmudzie nie istnieje w ogóle pojęcie pedofilii – małe dziecko nie jest osobą; jeszcze bardziej w islamie, gdzie nie tylko wielożeństwo (zalegalizowane już w Niemczech) ale i związki zawierane z dziećmi, są czymś naturalnym.  Więc o co to larum? Dopóki nie nastąpi zdecydowany odwrót od zbójeckiego soboru, nic się nie zmieni – m.jasińska

__________

Za; https://marucha.wordpress.com/2018/09/04/seminaria-przyjmuja-homoseksualistow/

Na podstawie: tysol.pl, tvp.info.
http://autonom.pl/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: