PIS oszukał – „w interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów, ich integracja i osadnictwo na stałe”

Informacja pochodzi z wpisów na Twitterze pani z dnia wczorajszego – 30 sierpnia 2018 skopiowana bez żadnych poprawek / m.j

Dziś wieczorem w klubie Jagiellońskim odbyło się spotkanie z Pawłem Chorążym (wiceminister inwestycji i rozwoju) pt. Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska?  Jak tylko pojawi się nagranie, zostanie udostępnione. Poniżej kilka wypowiedzi pana wiceministra

p. Paweł Chorąży mówił o nowej strategii polityki migracyjnej Polski (PIS) już bez ogródek: 1. w interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów, ich integracja i osadnictwo na stałe.

2. Promowany jest model łatwiejszego dojścia do obywatelstwa, bo ‚to ludzi wiąże’ i zostają. 3. Polityka dotycząca szkolnictwa jako metoda do sprowadzania większych ilości imigrantów.

4. Aroganckie stwierdzenie, że polscy repatrianci są za drodzy do sprowadzenia i nie znają języka. A następnie mówienie o ściąganiu imigrantów z takich krajów jak: Wietnam czy Indie i wydawanie na ich naukę języka, dopłatach do czynszów itd Dopytany z publiczności o to czy zdolności językowe polskich repatriantów do nauki języka polskiego od Wietnamczyków czy Hindusów są mniejsze? Po chwili refleksji odpowiedział, że „repatrianci są jedną z grup priorytetowych”

5. Na pytanie od prowadzącego, czy politykę imigracyjną traktować jako sezonową i pytanie o to co zrobić w syt. w której koniunktura się pogorszy i będą bezrobotni zarówno Polacy i imigranci, odp „zależy nam na osadnictwie tych ludzi i ich zatrzymaniu”

6. „Nie będziemy sztucznie podnosić wypłat, żeby ludzie wracali z emigracji” w innym miejscu „lepiej przyjmować tańszych pracowników i utrzymywać niskie koszty produkcji przez to będziemy konkurencyjni” – taka jest polityka imigracyjna PIS!

7. Przytoczę też skandaliczną wypowiedź p. Pawła Chorążego ‚Polacy wróciliby z emigracji gdyby chcieli”

Jedna z pytających osób z sali (pan który wrócił z emigracji) zapytał czy nie lepiej zainwestować w sprowadzanie naszych emigrantów którzy dorobili się na zachodzie i dysponują kapitałem pozostała bez konkretnej odpowiedzi. Oni mają już inne plany

Najgorsze (po podejściu do repatriantów) jest to, że ze spotkania wychodzi wniosek – PIS wszystkimi drogami szuka możliwości ściągania imigrantów, osiedlania ich, dawania obywatelstwa (!) jedynie wyklucza relokację z EU bo się źle kojarzy. I co?dalej, byleby pracowali i jest ok?

Jest nagranie. Wypowiedzi nie tak skondensowane i przez to przez to mniej jaskrawe, zachęcam do zapoznania się z kierunkami polityki migracyjnej PIS (od ok 36 min):

Od 54 minuty o działaniach polegających na integracji imigrantów, najciekawiej od ok 59 min.

_________ koniec

Jedna odpowiedź na “PIS oszukał – „w interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów, ich integracja i osadnictwo na stałe””

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: